Як розширити клієнтську базу.

В даний час все більше компаній своєю місією називають «орієнтацію на клієнтів». Однак нерідко можна зустріти фахівців таких компаній, які грублять, поводяться негідним чином, ігнорують клієнтів, а часом і проявляють некомпетентність щодо пропонованої продукції. Все це може стати причиною малого доходу і мінімальної клієнтської бази. Як же уникнути досягнення таких плачевних результатів?
Інструкція
1
Зверніть увагу на всесвітню сеть.Расшіріть клієнтську базу здатний, безумовно, інтернет. Створення власного сайту та подальша його оптимізація, наповнення унікальним контентом зможуть привести ресурс в ТОП пошукових систем. І коли сайт буде стояти на перших рядках, число відвідувачів, а значить, і потенційних клієнтів, помітно зросте. Займаються просуванням сайту спеціальні організації, які надають послуги SEO. Кваліфіковані фахівці зможуть досить швидко вивести сайт на перші позиції, і через якийсь час число клієнтів почне збільшуватися.
2
Скористайтеся партнерськими программамі.Данний спосіб також пов'язаний з інтернетом. Це так звані партнерські програми, direct-реклама і програми лояльності. Сенс полягає в тому, що рекламована компанія буде згадуватися на сторонніх ресурсах. В результаті клієнти будуть приходити на потрібний сайт, а власник сайту буде ділитися прибутком із своїми партнерами в розмірі встановленого відсотка або просто разово оплатить розміщення посилання залежно від домовленості.
3
Відкрийте філії в регіонах.Расшіреніе спектра діяльності або відкриття дочірніх компаній (офісів) в інших містах так само сприяє розширенню клієнтської бази. Будь-які види реструктуризації підприємства направлені на збільшення числа клієнтів. В результаті буде залучена аудиторія не тільки різноманітних віків, географічного положення, але і з різною сферою інтересів.
4
Рекламуйте свою компанію.Все види реклами (телебачення, радіо, друкована реклама, вулична реклама) розкажуть не тільки про компанії, але і її послуги, товари, знижки та спеціальні акції.
5
Використовуйте програми лояльності та інші маркетингові акціі.Скідкі і бонуси можуть залучити ту категорію населення, яка раніше не була клієнтами компанії через ціни на продукцію.
Корисна порада
Кожен з вищеописаних способів розширення клієнтської бази відрізняється за часом, терміну настання досягнення результату, величині витрат, актуальності, тривалості дії. Важливо для початку порівняти їх за цими критеріями з точки зору конкретного підприємства, а вже потім чітко вирішити, яким способом скористатися, або застосовувати всі їх в сукупності.
Розширення клієнтської бази - одна з основних задач менеджера з продажу. Крім постійної роботи з уже існуючими покупцями, він повинен залучати нових, грамотно рекламуючи свій товар.
Інструкція
1
Починайте пошук нових клієнтів з моніторингу конкурентів. Зателефонуйте в їх офіс під виглядом покупця і попросіть вислати презентацію по продукту. Залиште свій особистий мобільний телефон та адресу електронної пошти. Поцікавтеся, які компанії вже уклали з ними договори. Постарайтеся отримати запрошення на конференцію або брифінг, який проводить для своїх партнерів фірма-конкурент. Там ви зможете легко завести ділові знайомства в невимушеній обстановці фуршету, який зазвичай організовують після таких заходів.
2
Беріть участь в профільних виставках. Саме туди приходять зацікавлені у співпраці клієнти. Оформіть стенд так, щоб він привертав увагу. Обов'язково розмістіть інформацію про компанію в каталозі заходу, який на вході видають всім гостям. Відзначте місцезнаходження вашої рекламної площадки на карті, щоб будь-який бажаючий міг легко її знайти. Уявіть найновіші зразки продукції. Організуйте роботу на стенді менеджерів з продажу. Вони повинні не просто сидіти, роздаючи сувенірну продукцію, а активно взаємодіяти з відвідувачами, налагоджуючи ділові контакти.
3
Не забувайте про телефонні продажу. Візьміть самий новий довідник або диск з адресами і телефонами компаній. Виберете в рубриках ті, які вам цікаві. Телефонуйте до відділів, що відповідають за закупівлі. Краще відразу виходити на керівника підрозділу або директора. Саме вони приймають рішення. Спілкуючись з рядовими співробітниками можна втратити багато часу, поки інформація дійде до керівництва. Домовляйтеся про зустрічі і проводите барвисту презентацію компанії за допомогою рекламних матеріалів - слайдів, фільмів, буклетів. Обов'язково захопіть з собою сувеніри з символікою компанії. Пропонуйте майбутнім клієнтам вигідні умови співпраці, знижки і бонуси.
4
Пам'ятайте, що робота менеджера з продажу не обмежується стінами офісу. Зустрічаючись з друзями і знайомлячись з людьми можна знайти нових клієнтів. Ніколи не розкривайте секрети компанії малознайомим особам, може виявитися, що перед вами майбутній покупець.