Як переважити двері.

Буває, що двері в квартирі навешена так, що при відкриванні загороджує собою вікно, а ви з незадоволенням розглядаєте глуху стіну. Природно, набагато краще буде, якщо при відкритій двері ви побачите вікно. Втім, є й інші випадки, коли доцільно переважити двері таким чином, щоб вона відкривалася не всередину, а назовні.
Вам знадобиться
  • Викрутки, ніж, металева лінійка, стамеска, киянка, молоток з тонким бойком, рубанок, тонкі дротяні цвяхи, столярний клей, шпаклівка для деревини
Інструкція
1
Для переважування двері вам буде потрібно перемістити пластину фіксатора засувки, виготовити нові гнізда для петель в коробці і в самій двері , а також закласти старі гнізда. Якщо ви маєте намір змінити напрямок відкривання двері , то вам буде потрібно перенести дверний упор, а то і переставити ручки. Не виключено, що двері доведеться перефарбувати.
2
Зніміть двері з петель. Для цього відкрийте її і вставте знизу клини. Виверніть з нижньої петлі шурупи. Потім виконайте те ж саме з верхньої петлею, залишивши один шуруп. Вам потрібно помічник, який буде притримувати двері, поки ви будете витягувати останній шуруп. Акуратно витягніть петлі з гнізд. Старі гнізда можна закрити.
3
Тепер поставте двері на удаваний брус і закріпіть її. Намітьте на торці положення петель ножем по металевій лінійці. На лицьовій стороні двері намітьте глибину нових гнізд. Проробіть пропили поперек торця до необхідної глибини.
4
За допомогою стамески виріжте нове гніздо. Прикладіть петлю до місця майбутнього кріплення і відзначте її положення. Частину гнізда закрийте шматочком дерева. Змастіть клеєм дерев'яну пластину і вставте в гніздо. Прибийте пластину тонкими цвяхами. Дайте клею час на висихання, після чого острогайте ділянку і встановіть петлі.
5
Дверну засувку поверніть так, щоб скіс припав на пластину фіксатора. Зміцніть двері на бруску. Дверні ручки і накладку на лицьовій частині доведеться зняти. Засувку вийміть з отвору і розгорніть на 180 градусів. Вставте засувку в отвір і приробити накладку шурупами. Тепер можна змонтувати дверні ручки.
6
З дверної коробки від'єднайте пластину фіксатора і виріжте пластину з дерева за розмірами отвору. Пластину приклейте на місце, а коли клей висохне, зазори зашпатлюйте. Нерівності зріжте за допомогою стамески і рубанка.
7
Встановіть двері вертикально, щоб п'ятковий брус розташовувався під прямим кутом до дверної коробки. Закріпіть двері клинами. Розмітьте місця для петель на дверній коробці. По лініях розмітки проведіть ножем і виберіть паз, після чого виріжте гніздо.
8
Навісьте двері, закрийте її і зробіть позначку на лицьовій стороні в тому місці, де буде знаходитися засувка. Прикладіть по мітках пластину фіксатора і обведіть її ножем по контуру. Дрилем, а потім стамескою виконайте отвори для язичка. Виріжте гніздо для пластини фіксатора і прикріпіть її за місцем за допомогою шурупів.
9
Упор для двері відірвіть стамескою, закрийте двері і намітьте нове положення для упору на дверній коробці. Прихопіть упор на новому місці, встановіть його за рівнем і прибийте остаточно в усіх місцях.