Як розділити простір.

Перед тим як переїхати в нову квартиру або почати облаштовуватися в дачному будиночку, майбутні новосели будують плани розділу простору. Великий окремий котедж, де у кожного була б окрема кімната, а для кожного заняття існувала б своє приміщення, можуть собі дозволити не всі. Порівняно невелике приміщення необхідно розділити на зони, щоб були й спільні території, і окремі куточки для тих чи інших занять.
Інструкція
1
багатокімнатних квартир або дачний будиночок розділити на зони не так складно. У міській квартирі у вас вже є кухня, передпокій, санвузол. Кухня зазвичай поєднується з їдальнею, тому просто визначте куточки, де ви зберігаєте продукти та кухонне начиння, де готуєте їжу і де її їсте. Якщо кухня дуже велика, можна виділити в ній ще пару зон - наприклад, для рукоділля або для тихого відпочинку і навіть для прийому гостей.
2
Визначте, хто в якій кімнаті буде жити. Якщо кімнат всього дві, а сім'я складається з людей трьох поколінь, необхідна невелика перепланування. У батьків повинна бути своя кімната, у дідуся з бабусею - своя, у дітей - окрема. Старше і молодше покоління можна поселити в одну кімнату, розділивши її вздовж перегородкою або навіть просто ширмою. Свою кімнату сумістите з вітальнею і кабінетом. Так буде зручніше і в тому випадку, якщо кімнат три. Найстарші і наймолодші отримують по кімнаті, а ви облаштуєте своє приміщення так, щоб можна було його використовувати по-різному. Це можна зробити за допомогою меблів. Замість ліжка купите диван-ліжко, замість громіздкого обіднього столу - складаний. Використовуйте навісну і розкладні меблі - вона дозволить зберегти вільне простір .
3
Однокімнатну квартиру теж можна розділити на зони. В цьому випадку необхідно подивитися, де є розетки і чи не треба перепланувати електропроводку. В кімнаті повинна бути зона для відпочинку і зона для роботи. Все інше залежить від ваших занять. Якщо ви займаєте однокімнатну квартиру разом з дитиною, у нього повинен бути свій куточок. Взагалі рекомендується розпланувати кімнату так, щоб у кожного члена сім'ї був шматочок особистого простору, де він міг би влаштуватися на свій розсуд. І це не тільки дитячий куточок і платтяна шафа, де у кожного своя полку. Це і шафки, де один зберігає свої диски, а другий - інструменти, і платтяна шафа, де у кожного своя полку. Зони в однокімнатній квартирі можна позначити по-різному. Якщо кімната велика, її можна розділити тонкими перегородками з оргскла або ширмочками. Але це робити не обов'язково. Можна просто в дитячому куточку або куточку для шиття наклеїти інші шпалери або постелити килимок іншого кольору.
4
Крім кімнат і кухні, є ще передпокій. Якщо вона велика, її теж можна поділити на зони. Наприклад, в дуже великому коридорі може знайтися місце для журнального столика, крісла та книжкової полиці. Якщо в передпокої є достатньо велика комора, її можна перетворити в гардеробну. Заодно і місце для одягу в кімнаті звільниться.
5
У дачного будинку є свої особливості. Значна частина дачного життя проходить на вулиці, тому і ділити на зони необхідно в першу чергу дачну ділянку. Там можуть бути і дитячий майданчик, і суміщений з майстернею гараж, в якому любить возитися батько сімейства, і альтанка або тераса, де можна приймати гостей. Кімнати служать в основному для відпочинку, а також для прийому гостей взимку, якщо у вас зимовий будинок. Крім того, на дачі ви можете перепланувати кімнати.
Зверніть увагу
Для того щоб розділити на зони однокімнатну квартиру, швидше за все, буде потрібно перепланування. Для неї необхідні проект і дозвіл від місцевих органів влади; Для того щоб переробити електропроводку, краще викликати майстра з комунальної служби.
Корисна порада
Щоб розділити кухню і їдальню, можна використовувати барну стійку.
Багато власників сучасних квартир не розпещені великою кількістю кімнат. Іноді буває складно виділити окреме приміщення під кабінет або їдальню. Як бути, якщо доводиться працювати, приймати гостей і відпочивати в одній кімнаті ? В цьому випадку вам допоможе поділ простору кімнати на функціональні зони.
Інструкція
1
Найпростіший і розповсюджений варіант зонування простору - його умовний поділ на ділянки, які виконують близькі за змістом функції. Для цього потрібно лише правильно розставити меблі в кімнаті. Розгорніть диван, відсунувши його від стіни і перегородивши частину кімнати, пересуньте крісла, встановіть етажерку з квітами.
2
Наступний візуальний прийом - колірне рішення. Розділіть простір на різних відтінків одного кольору, використовуваного для обробки стін, підлоги або навіть стелі. Можна використовувати також і сочетающиеся між собою контрастні кольори. Іноді застосування цього методу зонування передбачає використання малюнків або орнаментів на стінах.
3
Використовуйте візуальні прийоми, пов'язані з освітленням. Ефективним способом розмежування простору є застосування місцевого (зонального) освітлення. За допомогою такого прийому ви можете легко виділити робочий простір для відпочинку у вітальні, робочу зону, в якій встановлено комп'ютер і так далі.
4
Більше витратними і складними у виконанні є конструктивні прийоми. Використовуйте для конструктивного зонування приміщення ліпні прикраси на стінах, декоративні колони, арки, подіуми. Існуючі покриття для стін дуже різноманітні і дозволяють зробити вибір з безлічі варіантів конструктивних рішень. Ви з успіхом можете використовувати поділ зон в кімнаті по висоті, спорудивши подіум або змінивши висоту стель над відповідною зоною.
5
Для більш явного розмежування простору використовуйте рухливі або стаціонарні перегородки (ширми, штори, шафи або стелажі). В сучасних інтер'єрах знаходять застосування розсувні перегородки з вітражними елементами, виконані зі скла. При цьому перегородка може і не доходити до рівня стелі, а займати лише частину висоти кімнати.