Як чистити срібло. чи можна відчистити срібло колою.

У кожної жінки, яка любить і носить прикраси, завжди є кілька виробів зі срібла. З часом воно темніє і, щоб повернути йому первозданний блиск і красу, його необхідно чистити. Правильно чистити срібло - не така вже складна наука, головне - зберігати і доглядати правильно, щоб чистити довелося якомога рідше.

Срібло темніє, якщо воно зберігається в приміщенні з високою вологістю або поруч з препаратами, що містять сірку. Також потемніння може виникнути при погіршенні здоров'я власника. Великий вплив роблять і індивідуальні властивості шкіри. Щоб цього уникнути, після носіння протирайте прикраси сухий фланелью.Желательно не наражати срібло чищенні механічними засобами, а використовувати спеціальні серветки або препарати, які можна придбати в ювелірних магазинах. Крім чистки вони створюють захисне покриття на металле.Храніть прикраси зі срібла краще в спеціальних футлярах в сухому приміщенні. І бажано, щоб прикраси не торкалися одне одного. При госпроботах і роботах з хімікатами вироби з срібла краще знімати.

Як чистити срібло в будинку

Можна самостійно чистити срібло в домашніх умовах:

  1. Нашатирний спирт. Найпопулярніший спосіб. Срібні вироби замочуються в 10% нашатирному спирті на 10-15 хвилин. Потім їх промивають водою і висушують тканиною.
  2. Сірчана кислота. Вироби кип'ятяться в 10% розчині сірчаної кислоти доти, поки не змиються забруднення, промиваються водою і сушаться тканиною.
  3. Лимонна кислота. Кип'ятіння виробів в розчині лимонної кислоти на водяній бані. На 0,5 літра води береться 100 г лимонної кислоти. В тару з розчином опускається шматок мідного дроту і прикраси, що потребують чищенні. Приблизно через 15-30 хв. чистка закінчена. Срібло промивається і сушиться.
  4. Сода. Кип'ятіння прикрас в розчині соди. На 0,5 літра води береться 1-2 ст.л. соди. В тару з розчином опускається шматочок фольги. Срібні вироби кип'ятяться приблизно 10-15 секунд, промиваються водою і сушаться.
  5. Кока-кола. Особливо досвідчені чистильники пропонують скористатися кока-колою - прокип'ятіть срібні вироби в напої протягом 3-5 хвилин, він ефективно видалить з срібла темну плівку.
  6. Соль. На 200 мл води береться 1 ч.л. солі, в цей розчин опускається срібло на пару годин. Можна навіть прокип'ятити його в цьому розчині 10-15 хвилин.
  7. Механічна чистка. Передбачає чистку ластиком або зубною пастою. Механічні засоби добре видаляють плівку з поверхні металу, однак можуть зашкодити поверхню виробу.