Як ростити бамбук.

Кімнатні рослини в домашньому інтер'єрі давно зайняли свою нішу. Але з кожним роком, квітникарям все більше хочеться екзотики, от і бамбук стає все більш популярний, завдяки своїй простоті і витонченості. Незвичайні стебла соломовідной форми з колінчатими перешийками, порожнисті усередині і невеликими листочками, шикарно виглядають в підлогової вазі у вітальні. Але щоб бамбук залишався таким же яскравим і здоровим, необхідно дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Світло. Ідеальним місцем розташування даного виду рослини є просторе світле місце без прямого попадання сонячного світла. Кімната повинна бути добре провітрюваній і досить прохолодною.
2
Грунт. Грунт необхідно підбирати для бамбук а уважно. Бажано самим приготувати ґрунт для вашої рослини. Для цього візьміть дернову, глинисту землю і торф в співвідношенні 2: 1: 1.
3
Температурний режим. По більшій мірі бамбук воліє теплий, але не жаркий клімат. У літній період оптимальною температурою для комфортного вирощування цієї рослини є температура в 18-23 градуси. В зимовий період бамбук міститься при температурі 10-15 градусів.
4
Полив. Бамбук - це не особливо вибаглива рослина. Поливайте його регулярно, але не щодня, інакше листя почнуть обвисати. А ось скручування листя свідчить про нестачу вологи. Також в період росту полив слід збільшити, а взимку, навпаки - зменшити. Слідкуйте за тим, щоб грунт (грунт) не пересихала, особливо в період росту.
5
Розмноження. Розмножувати бамбук слід діленням куща. Розділені стебла відразу можна поміщати в зволожений грунт. Вкорінюється бамбук на 5-7 день після пересадки. Пересаджування проводите щорічно у весняний період. Для вирощування даного виду рослини спочатку підбирайте широку і глибоку ємність на увазі того, що рослина дуже швидко розростається.
6
Добриво. Відразу ж після покупки бамбук а не поспішайте удобрювати його. Можливо, це вже проробили до вас в магазині. Добре це питання уточнити у продавця. Якщо ж бамбук НЕ удобрен, необхідний субстрат можна придбати в спеціалізованих магазинах. Удобрювати слід 1-2 рази на місяць, але перед використанням обов'язково вивчіть інструкцію.
Бамбук - це трав'яниста рослина, що має численні символічні значення в східній культурі. У Китаї він символізує довголіття, в Індії - дружбу, на Філіппінах бамбукові хрести - це талісман щастя. Красиву і поки екзотичну для наших широт траву можна вирощувати і вдома, за умови дотримання деяких правил, необхідних для гарного росту рослини.
Інструкція
1
Згідно феншуй, якщо вирощувати бамбук в східній частині квартири або будинку, то це принесе його господарям щастя, здоров'я і фінансовий добробут, сприятиме притоку позитивної енергії Ци, підтримувати гарний настрій і тим самим забезпечуватиме довголіття всіх домочадців. Ця рослина так і називають «бамбук щастя».
2
Бамбук - рослина досить невибаглива, але практично всі його види потребують світі, прохолоді і хорошому провітрюванні. Тому розташуйте його в дуже світлому місці. Взимку бамбук держите в прохолодному місці при температурі 12-16С. А влітку виносьте його на вулицю: в сад або на балкон.
3
Бамбук чуйний на рясний полив, тому що, як і всі трави, він любить воду. Однак рослина сприйнятливо не тільки до пересушуванні, але і до перезволоження. Поливайте його регулярно, а на дні горщика перед посадкою влаштуйте дренаж. Ваш квітка сам підкаже вам про нестачу вологи. Коли її не вистачає, його листя скручується. Взимку (в період спокою) зменшіть інтенсивність поливу.
4
Бамбук добре відгукується на азотні добрива, тому регулярно його підгодовуйте кожні 3 тижні.
5
Підберіть відповідний за розміром горщик, виходячи з того, щоб залишався простір приблизно п'ять сантиметрів між країнами і стінками контейнера. Так як коріння рослини ростуть практично горизонтально, виберіть для нього плоску миску.
6
Рослина не потребує частого пересаджуванні. Робіть це, як тільки горщик стане тісним для бамбука. Перевалить його в більш просторий контейнер, а якщо ви хочете стримати його зростання, то подрежьте коріння і посадіть назад в той же горщик (попередньо його помивши і обробивши марганцівкою, щоб уникнути хвороб і додавши свіжий грунт). Хоча рослина і не дуже вимогливо до грунту, і можна вибирати звичайний грунт для кімнатних рослин, але краще скласти грунтосуміш самому. Візьміть дві частини глинистої землі, одну частину дернової і одну частину перегною або торфу.