Як прибрати фарбу. очистити фарбу з шкіряного взуття.

Будь-які різновиди фарби важко видаляються з тканини, деякі через свого складу, інші через великий вміст пігменту. Але якщо трохи постаратися, можна позбутися навіть від стійкої фарби, яка вже давно красується на одязі. Головне, видаляючи пляма, не зіпсувати волокна тканини, інакше річ можна буде тільки відправити у відро для сміття, а в кращому випадку - носити вдома.
Інструкція
1
Емалеві фарби і на лакової основі видаляються гасом, бензином або уайт-спіритом. Можна використовувати і ацетон, але тільки на білих щільних матеріалах. Намочіть пляму розчином, а через деякий час потріть ще й ганчірочкою, змоченою в цьому ж речовині. Після чого просто виперіть одяг звичним методом. Що залишився пігмент можна видалити засобом для виведення плям.
2
Фарбу з шкіряних речей легко прибрати жирним кремом, а краще дитячим. Намажте шкіру жирним складом або звичайним соняшниковим маслом, а через деякий час протріть чистою ганчіркою. Жирну пляму видаліть миючим засобом для посуду, після чого протріть чистою водою. Застосовувати інші засоби не бажано, особливо якщо постраждала натуральна шкіра, вона може зіпсуватися від агресивних компонентів.
3
водоемульсійною фарбою можна видалити з одягу мильною водою. Налийте теплої води в таз і додайте миючий засіб, замочіть матеріал на кілька годин. Потім виперіть вручну проблемну зону. Барвник видаляється аналогічним засобом - плямовивідником. Не використовуйте відбілювач для кольорових речей, а білим від нього нічого не буде, хіба що вони стануть трохи біліше.
4
Гуаш і акварельний фарба відпирається будь-яким порошком. Але поставте трохи вище температуру, а пляма попередньо заперіть вручну. Дозу миючого засобу збільште, а ще краще, додайте трохи плямовивідника в основний відсік для прання.
5
Інші види фарб, у тому числі і акрилові, видалити з речей дуже складно. Для усунення використовуйте комплексні методи: бензин, плямовивідник, прання в висококонцентрованих миючому засобі. І то, немає ніяких гарантій, що ви зможете повністю видалити підступне пляма.
Іноді, в силу різних обставин, будь то фарбування паркану або фарбування волосся, на шкірі залишаються їдкі свідоцтва зробленого. Як правило, видалити зі шкіри сліди фарби буває вельми проблематично. Але способи все ж є.
Інструкція
1
Рослинна олія (стосовно масляної та хімічної фарбі для волосся) Нанесіть на ватний тампон або серветку з тканини трохи рослинного масла. Потім ґрунтовно обробіть забруднені ділянки. Результат почне проявлятися вже після декількох рухів. Після того як плями зійдуть, вимийте оброблені місця в теплій воді, обов'язково використовуйте мило для видалення залишків соняшникової олії.
2
Спирт, горілка чи інші розчини, що мають у своєму складі спирт (стосовно масляної та хімічної фарбі для волосся) Умочіть в розчині ватяний тампон і ретельно потріть забруднені ділянки шкіри.
3
Перекис водню, рідина для зняття лаку, ацетон (стосовно масляної та хімічної фарбі для волосся) Принцип той самий - нанесіть на проблемну ділянку трохи чистячого речовини за допомогою ватного тампона або тканной серветки. Потім потріть до повного видалення слідів від фарби.
4
Зубна паста (стосовно хімічної фарбі для волосся) Нанесіть трохи зубної пасти на забруднені фарбою ділянки шкіри (попередньо змочивши їх теплою водою). Гарненько потріть і змийте. При необхідності повторіть спробу.
5
Лимонна кислота (стосовно хімічної фарбі для волосся) Обробіть проблемні ділянки шкіри лимонним соком. Можете потерти безпосередньо часточкою лимона.
6
Поверхневий пілінг (стосовно хімічної фарбі для волосся) Нанесіть невелику кількість кислотного складу на забарвити шкіру. Далі обережно потріть проблемну ділянку. Не перестарайтеся, інакше процедура може привести до шкірного роздратування. Можете зробити пілінг відразу на все обличчя - від цього шкіра не тільки очиститься, але і посвіжішає.
Корисна порада
Існують спеціальні косметичні засоби саме для видалення слідів хімічної фарби для волосся: Dikson Remover, Igora Color Remover, Utopik Cleaner, а також Hair Light Remover. Всі ці кошти досить ефективні, але вилетять вам у копієчку.