Як чистити золото.

Золоті прикраси люблять практично всі жінки і навіть деякі чоловіки. Обручки, сережки, ланцюжки, кулони - у кожного знайдеться якесь виріб з благородного металу. На жаль, немає нічого вічного, і навіть метал з часом тьмяніє і забруднюється. Щоб повернути йому первісну красу, потрібно правильно чистити золото.

В ювелірних та спеціалізованих магазинах продаються серветки або чистячі засоби для виробів з благородних металів - золота, срібла, платини, прикраси можна віддати і в ювелірний ремонт на чистку. Але існує ще маса способів, як провести чистку в домашніх условіях.Прежде ніж розглядати чистку, слід згадати про зберігання і догляд, щоб краще золото краще збереглося. Насамперед потрібно знімати золоті прикраси перед виконанням домашніх обов'язків, особливо з використанням побутової хімії. Не слід чистити вироби пастами і мазями на основі ртутних солей - після чистки можуть з'явитися білі плями. Знімаючи вироби, щоразу обсушуйте їх ганчірочкою, щоб стерти вологу і сліди пальців, це охоронить прикраси від темних плям.

Як чистити золото в домашніх умовах

Самостійно чистити золото від бруду і окису не так вже й складно, зробити це можна і в домашніх умовах:

  1. Цукор. 2-3 ч.л. цукрового піску розчинити у склянці теплої води. Вироби залишаються на ніч в цій воді. Після промиваються водою і висушуються ганчірочкою. Цей спосіб дозволяє повернути блиск, але гірше чистить від бруду.
  2. Нашатир. 5-6 крапель нашатирного спирту розчиняється в склянці води, можна додати кілька крапель рідкого мила, вироби откісают в розчині близько години. Важкодоступні місця можна додатково протерти ватною паличкою, змоченою розчином. Прикраси промити водою і просушити. Другий спосіб - розчинити за 1 склянці води 1 ампулу нашатирю, 1 ампулу перекису водню,? ч.л. прального порошку. У скляну банку з отриманим розчином поміщаються на 5 хвилин вироби і кришка закривається. Після закінчення терміну банку добре струснути, дістати золото, промити під водою і просушити ганчірочкою.
  3. Пральний порошок. 1 ст.л. порошку розчиняється в склянці гарячої води, прикраси замочуються на 30 хв., промиваються водою і висушуються.
  4. Зубний порошок. В невеликій кількості нанести порошок на вологий тампон і акуратно відполірувати виріб, потім золото промити і просушити.
  5. Сода. 2 склянки води довести до кипіння, додати 1 ст.л. соди, ще раз довести розчин до кипіння. Золоті прикраси поміщаються в розчин, де вони откісают протягом години. Після золото промити водою і висушити ганчірочкою.
  6. Спирт або скипидар. Ватний тампон, змочений в спирті або скипидарі, добре повертає виробам блиск.
Золото - це благородний і довговічний метал, який передається у спадок. У ньому виражена і матеріальна цінність, і душа людини. Ювелірні прикраси з золота під час носіння забруднюються, тьмяніють і втрачають свій первинний вигляд. Але, щоб цього не допустити, необхідний регулярний догляд. Не всі знають, як очистити золото, не виходячи з дому, щоб воно продовжувало радувати свого власника.
Вам знадобиться
  • Цукровий пісок або нашатирний спирт, пральний порошок або губна помада.
Інструкція
1
Розмішайте 2-3 чайних ложки цукрового піску в склянці теплої води. Залиште в цьому розчині золоті прикраси на 10-12 годин. Вийміть вироби, промийте водою і протріть м'якою ганчіркою. Цей спосіб надає прикрасам блиск, але не позбавляє їх від забруднень.
2
Додайте 5-7 крапель нашатирного спирту (трохи рідкого мила) на склянку води і витримайте золоті прикраси в цьому розчині 1:00. Після чого Очистіть важкодоступні місця ватною паличкою, промийте водою і протріть вироби м'якою ганчіркою.
3
Розчиніть в склянці гарячої води одну чайну ложку прального порошку, помістіть в отриманий розчин прикраси на одну годину. Потім промийте їх водою і протріть м'якою ганчіркою.
4
Надайте блиск золотим прикрасам за допомогою губної помади. Вона грає роль найніжнішого абразиву, який ефективно видаляє забруднення і «чорноту». Нанесіть помаду тонким шаром на ганчірочку і акуратно відполіруйте золото. Аналогічно можна використовувати зубний порошок.
5
При сильних забрудненнях допоможе розчин з 1 ч.л. нашатирного спирту, перекису водню і? ч.л. прального порошку, розбавлених в склянці води. Помістіть прикраси в скляну банку, залийте їх розчином і залиште на 5-10 хв при закритій кришці. Після закінчення часу добре струсіть банку, витягніть прикраси та помийте їх водою.
6
Доведіть до кипіння 2 склянки води (в алюмінієвій ємності) і додайте туди одну столову ложку соди. Остудіть розчин, помістіть в нього золоті прикраси на одну годину. Після закінчення часу вийміть вироби і промийте їх водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Hm3xG4xTxDE