Як зробити зернодробарку. зернодробилки своїми руками.

При підготовці корми для пернатих і для іншої домашньої живності вашим незамінним помічником може стати зернодробарка. Якщо у вас в господарстві завалявся старий пилосос, не поспішайте його викидати - його мотор придасться для пристрою такого споруди. Принцип дії зернодробилки той же, що і у кавомолки: ніж розсікає зерна до необхідної величини.
Інструкція
1
Підготуйте підставу - квадратний аркуш фанери розміром приблизно 300х300 мм і товщиною 10 мм. Зверху зміцните електричний двигун від старого пилососа. Вал двигуна повинен виходити вниз на 40 мм.
2
На різьбовому хвостовику встановіть за допомогою втулки, двох шайб і гайки робочий орган зернодробилки. Це буде сталева пластина товщиною 1,5 мм, розміри її повинні бути приблизно 15х200 мм. Осьовий отвір в пластині виконайте точно посередині її довжини і заточите передні кромки по обидві сторони від осі обертання. Ця обертається з великою швидкістю пластина (ніж) буде розсікати зерна доти, поки вони не стануть менше розміру комірки сита.
3
Робочу камеру зернодробилки згорніть з металевої смуги довжиною 705 мм і шириною 60 мм. Два ребра кільця відігніть по периметру назовні, щоб утворилися фланці шириною в 10 мм (вони потрібні для приєднання до основи і кріплення сита). Для фіксації дробарки з нижньої сторони встановіть три штифта з дерева, розмістити їх потрібно на рівній відстані один від одного.
4
Шляхом підбору для сита сіток або особливим чином перфорованих дисків з різним розміром отворів, ви можете отримувати бажану ступінь помелу зерна. Подача зерна ведеться з бункера, який кріпиться на підставі. Для цього в бункері влаштовується невеликий отвір, регульоване пластинчастої заслінкою. Для збору размельченного зерна використовуйте звичайну каструлю або бак підходящого розміру.