Як зробити каркас для даху. робимо дерев'яний дах на дачі.

Якщо ви задумали зробити дах своїми руками, в першу чергу правильно сплануйте і розрахуйте всі геометричні характеристики каркаса . Виготовляйте дерев'яний каркас, оскільки він найбільш простий в монтажі і більш легкий, ніж металевий, при цьому є дуже надійним і практичним.
Інструкція
1
Для зручності використовуйте допоміжні каркасні елементи, які згодом будуть видалені. В кути, в які упреться каркас даху, встановіть кілька вертикальних балок. Потім на них розмістіть поперечні горизонтальні балки. У підсумку ви створите ідеальний паралелепіпед.
2
Далі натягніть будівельні нитки, які виконуватимуть роль рівнів для монтажу каркаса . Якщо дах кутова, зробіть одну поперечну балку по самому центру даху, до неї прикріпіть всі інші похилі елементи.
3
Бічні балки кріпите рівномірно з обох сторін, щоб уникнути перекосу. Якщо ж дах більш складної форми, крім балки в центрі, обов'язково розмістіть та інші несучі балки.
4
Кріпите балки цвяхами 200 мм. Це створить міцне з'єднання. Заздалегідь підготуйте упори, в які упрутся ваші балки в краю даху. Для цього виготовте спеціальні куточки і прибийте їх прямо до «підлозі» даху.
5
При виготовленні каркаса пам'ятайте, що він служить для передачі зусиль через стіни і колони на фундамент будинку. На каркасі даху тримаються всі елементи покрівлі, тому будьте уважні при проведенні розрахунків і обчислень можливих статичних навантажень.
6
Збір каркаса починайте з виготовлення крокв на перекритті. На вище описану конструкцію з допоміжних балок встановіть два комплекти крокв, що і стане основою каркасної системи. На стропіли, точніше перпендикулярно їм, укладіть обрешітку або опалубку, або більш великі елементи - плити та панелі.
7
Пам'ятайте, що монтаж дерев'яних конструкції можна виготовляти з складальних одиниць - готових рам каркаса , секцій перегородок, що скорочує термін монтажу і здешевлює його.