Як висаджувати перець.

Перець в умовах середньої смуги - рослина однорічна, яке можна виростити тільки з допомогою розсади. Уже в першій половині березня висівають насіння в контейнерах, а до першої декади червня на саджанцях повинні зав'язатися бутони. Тепер пора висаджувати перець у відкритий грунт. Якщо у вас є теплиця або парник, то почати пересадку можна вже в середині травня.
Вам знадобиться
 • - Розсада перців 30-35 см заввишки
 • - Температура повітря + 13-15 градусів
 • - Піднесена гряда (або теплиця)
 • - Лопата
 • - Лейка і чиста вода
 • - Компост
 • - Кілочки
 • - Мотузка (мочало)
 • - Дротяні дуги
 • - Плівка
 • - Розчин добрив (коров'як і суперфосфат, вода)
Інструкція
1
Не забувайте час від часу проводити «сонячну загартування» розсади перцю - тоді вона не згорить від прямих сонячних променів після висадки на присадибну ділянку. Кращий час висаджувати перець - ранній вечір, при температурі + 13-15 градусів. Обов'язково зробіть «теплу» грядку - підніміть її хоча б на 30 см від загального рівня грунту в городі.
2
Викопайте лунки і полийте їх. Бажано попередньо внести в грунт компост, але ні в якому разі не свіжий гній! Поглиблювати розсаду слід до рівня першого листя. Садити перець можна, залишаючи близько півметра між рядами і близько 45 см між кожною рослиною. Деякі садівники використовують «гнізда»: на пару рослин викопується одна лунка, під неї відводиться квадрат приблизно 50 на 50 см (або трохи більше). Перець - культура перехресно запилюються, тому (незважаючи на допомогу комах), парна висадка розсади здатна набагато збільшити урожай. Врахуйте, що солодкий і гіркий сорти також можуть переопиліться, отчого зіпсується смак плодів. Висаджувати перець різних сортів треба окремо.
3
Поставте поруч з кожною рослиною по кілка (висотою більше півметра) і обережно підв'яжіть стебло мачулою або мотузкою. Дійте обережно, так як листя і пагони цієї культури надзвичайно крихкі. Змайструєте дуги з дроту метр у висоту і натягніть на них плівку, щоб зберегти для розсади перців необхідні вологість і тепло. Коли погода встановитися, відкривайте плівку повністю або тільки з південної сторони; на ніч же грядку з перцями рекомендується завжди закривати.
Корисна порада
Садити перець добре на грунт, де раніше росли культури сімейства хрестоцвітних (ріпа, капуста, гірчиця та інші). Грунт має бути завжди пухкою і вологою. Коли розсада перців вкоренитися, виждіть два тижні і підгодуйте рослини водним розчином органічних і мінеральних добрив. Розбавте в десять разів коров'як і візьміть столову ложку суперфосфату на відро води. Всього на квадратний метр грядки необхідно не більше половини відра цієї суміші.
Перець - культура теплолюбна, тому вирощується розсадним способом. Після покупки розсади або успішного її вирощування на підвіконні, необхідно правильно висадити перець в грунт.
Вам знадобиться
 • - розсада перцю;
 • - мідний купорос або бордоська рідина;
 • - балкон або лоджія;
 • - садовий інструмент;
 • - плівка або пластикові пляшки.
Інструкція
1
Висадка розсади теплолюбних видів рослин, до яких відноситься солодкий перець, вимагає певної уваги. Задовго до висадки в грунт її необхідно підготувати. Щоб рослина була сильним і продовжувало своє зростання в умовах незахищеного ґрунту та низької температури (в порівнянні з тією, в якій воно росло), необхідно його загартувати.
2
Розсаду перцю перед висадкою гартують протягом 14-15 днів. Відбувається це таким чином. Температура в приміщенні, де росте розсада, знижується поступово на 1 градус. Спочатку знижувати температуру необхідно тільки вдень. Другий тиждень - і вдень, і вночі. Якщо розсада перцю росла в кімнаті при температурі + 25 ... 26оС, то перед висадкою її потрібно знизити до + 17 ... 18оС. В останні дні розсаду можна відправляти в денний час на вулицю, лоджію або балкон.
3
Одночасно з загартовуванням збільшується освітленість розсади (якщо необхідно, застосовується досветка), щоб привчити її до яскравого весняного сонця, і скорочується полив. За тиждень до висадки розсаду необхідно знезаразити, щоб захистити від грибкових захворювань і шкідників відкритого грунту. Для цього її по листю обприскують бордоською рідиною або розчином мідного купоросу.
4
Напередодні висадки грунт в горщиках або розсадних ящиках добре поливається. Вранці наступного дня можна починати висадку розсади в грунт. Температура повітря вдень повинна бути не менше 17оС. Зазвичай висадка відбувається в травні, і якщо вночі температура нижче + 12оС, висаджену розсаду потрібно накривати на ніч плівкою або пластиковими пляшками.
5
В грунті заздалегідь викопуються лунки, глибиною від 10 до 15 см (залежно від розмірів саджанців). Лунки за дві години до посадки проливаються водою. Саджанці акуратно, без пошкоджень грудки землі, виймаються з розсадних горщиків або ящиків і встановлюються в лунки до перших несправжніх листочків. Якщо ви помітили підгнилі корінці на саджанцях, їх необхідно видалити ножем, щоб гниль не пішла далі. Саджанці засипаються землею, яка утрамбовується. Потім поливаються водою.
6
У перші дні після висадки перцю у відкритий ґрунт необхідно ретельно стежити за поведінкою розсади (не в'януть Чи листочки, прямо чи тримається стебло), а також за температурою повітря (якщо знижується, укрити розсаду і вдень). Потрібно добре притенять саджанці від денного сонця і регулярно поливати рослини. Підгодівлю у відкритому грунті можна дати в перший раз за два тижні після висадки - комплексом мінералів в розчині під корінь.
Зверніть увагу
Пересадку розсади перцю в грунт краще здійснювати в ранковий час, в крайньому випадку (якщо не холодна погода) ввечері, але не вдень.