Як перевірити обмотку генератора. обмотки генератора мотоцикла alpine.

Для перевірки генераторної установки і пошуку несправності досить мати омметр. Однак більш точну інформацію про обмотувальних вузлах можна отримати, застосовуючи спеціальні прилади, які здійснюють пошук несправності в обмотках методом порівняння їх параметрів із завідомо придатної обмоткою. Вони придатні для дефектовки як обмоток статора, так і збудження.
Вам знадобиться
  • Омметр, прилад ПДО-1
Інструкція
1
Перевірте обмотку ротора. Для цього включіть омметр на вимірювання опору обмотки, і піднесіть його висновки до кілець ротора. Опір справного ротора при напрузі 14 В знаходиться в межах: у генераторів, які працюють з регуляторами напруги, розрахованими на максимальну силу струму 3,5-4,0 А - 3-5 Ом, у працюючих з регуляторами напруги, які розраховані на силу струму 5 А - 2,5-3 Ом.Еслі прилад показав нескінченно великий опір, це означає, що ланцюг обмотки збудження розірвана. Зазвичай це відбувається в місці пайки висновків обмотки до кілець, при згорянні обмотки або при провертанні каркаса з обмоткою збудження на полувтулках полюсних половин. Також про це говорить і потемніння, а також і осипання її ізоляції, що можна виявити візуально. Дана несправність призводить до межвитковое замикання в обмотці, що супроводжується зменшенням загального сопротівленія.Определіть часткове межвитковое замикання, коли опір обмоток змінюється мало, можна лише спеціальним приладом, наприклад ПДО-1. При цьому відбувається порівняння даної обмотки з свідомо справною. Обмотку збудження безконтактних генераторів (ГА2, 955.3701) перевіряють омметром, вивідні кінці якого під'єднуються безпосередньо до висновків обмотки. Потім перевірте відсутність у неї замикання на масу. Для цього слід один висновок омметра піднести до його дзьоба, інший - до будь-якого кільцю ротора, а у безконтактних генераторів - до втулки індуктора і будь-якому висновку обмотки. Справна обмотка повинна показати розрив на омметра, тобто нескінченно великий опір.
2
Перевірте обмотки статора. Для цього підключіть кінці омметра до одного з висновків обмотки і пакету заліза, тобто перевірте замикання на «масу». Прилад у справній обмотки повинен показати розрив ланцюга. Перевірте межвитковое замикання в обмотках статора. Для цього виміряйте опір окремих фаз і порівняйте отримані результати між собою, різниця не повинна бути більше 10%. Опір фази складає долі Ом, тому для цього потрібні високоточні прилади ізмеренія.Полную інформацію про стан обмоток генератора може надати прилад ПДО-1, підключений до висновків трьох фаз. Коли фази ідентичні, то на екрані спостерігається одна осциллографическая крива, якщо немає (через межвиткового замикання у фазі) то кривих дві. Замір слід повторити, попередньо помінявши фази місцями. Тим самим можна знайти і неоднаковість фаз, наприклад, різну кількість витків в них, яке може виникнути після перемотування статора. Обрив фази перевіряйте омметром, почергово під'єднуючи його до нульової точки і висновку кожної фази.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wA6EE_h6zkc