Як продати старий автомобіль.

Продаж старого автомобіля може здатися складним завданням, однак при сучасному рівні розвитку інформаційних технологій від вас буде потрібно не так вже й багато зусиль. У цій справі все залежатиме від стану вашого авто і того, наскільки він насправді «старий».
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з виходом в інтернет
Інструкція
1
Оцініть рентабельність ваших планів. Вивчіть за допомогою інтернету середню ринкову вартість вашої моделі і марки автомобіля, звернувши при цьому увагу на комплектацію і дефекти свого зразка, через які ціна машини може істотно варіюватися. Якщо ваш старий автомобіль може представляти якусь цінність для колекціонерів, врахуйте і це. У тому випадку, якщо у вас в гаражі або у дворі стоїть скоріше купа металобрухту, ніж автомобіль , але з його документами все в порядку, то варто серйозно задуматися про участь в програмі утилізації старих машин. Зрозуміло, цей варіант прийнятний тільки в тому випадку, якщо у ваші плани входить покупка іншого автомобіля, а бюджет дозволяє розглядати можливість придбання нової машини.
2
Зніміть автомобіль з обліку. Якщо все ж ви твердо мають намір свій старий автомобіль продавати, то подбайте про те, щоб у нового власника не було ніяких проблем з автоінспекцією. Очевидна юридична чистота майбутньої угоди істотно позначиться на кількості потенційних покупателей.Еслі ваше автотранспортне засіб не на ходу, у нього відсутня талон про проходження технічного огляду або страховка, то подорожувати до ГИБДД і назад найкраще або за допомогою евакуатора, або заручившись підтримкою друга, який довезе вас до інспекції і додому на буксирі. Цей варіант прийнятний тільки в тому випадку, якщо у вашого старого автомобіля функціонують гальма і аварійні сигнали. Економія - річ чудова, але про безпеку потрібно думати насамперед.
3
Додайте оголошення про продаж. Тут будуть корисні будь канали комунікації з потенційним покупцем. Якщо ви щасливий власник ретро-класики, дайте оголошення на форумі любителів автостаризни. У всіх інших випадках у вашому розпорядженні будуть популярні інтернет-аукціони, електронні дошки оголошень, форуми автолюбителів і друковані видання, які, незважаючи на стрімкий розвиток високих технологій, все ж залишаються важливим джерелом інформації для багатьох людей.
4
Якщо покупець для вашого старого автомобіля знайшовся, то оформляйте угоду, самостійно склавши договір про купівлю-продаж в простій письмовій формі, або скористайтесь послугами комісійного магазину. Якщо все ж покупця не знайшлося, а ви плануєте купити нову машину, спробуйте скористатися послугами автосалону. На даний момент практично будь дилер може викупити старий автомобіль , запропонувавши за нього, правда, досить низьку ціну, або прийняти його в залік покупки нової машини. В останньому випадку його вартість буде оцінена істотно вище, так як автосалон одразу ж отримає покупця для свого товару. Обдзвоніть доларів в вашому місті і дізнайтеся, що вони зможуть вам запропонувати.
5
В тому випадку, коли ваш старий автомобіль продати не вдалося, а покупку нового ви не намічаєте, то залишається тільки один спосіб його позбутися - здати машину в утиль в якості металобрухту. Звичайно, нечуваного прибутку це не принесе, і вам доведеться витратитися на його доставку до пункту прийому брухту, але нехай вашу душу зігріває усвідомлення того, що ви зробили дуже добру справу для довкілля, відправивши свою стару машину на переробку.
Корисна порада
Якщо ваш старий автомобіль разукомплектован, має сенс задуматися про продаж на запчастини. Це можна робити самому, якщо вам є, де тримати автомобіль на протязі декількох місяців, або можна довірити цю справу професіоналам, продавши автомобіль так званим авторазборщікам.