Як перевірити, чи існує файл.

Час від часу у користувачів комп'ютера виникає потреба перевірити наявність якого-небудь файлу . В цілому це неважко, але у новачків можуть виникнути питання. Відразу слід зазначити, що наведені нижче поради підходять для операційних систем сімейства Windows. Для інших ОС порядок дій може відрізнятися.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з мінімумом периферії (миша, клавіатура, монітор), якщо потрібно - диск або флешка, де може бути файл.
Інструкція
1
Перший спосіб перевірити наявність файлу - перевірити папку, де він має бути. Для цього слід натиснути Пуск (якщо потрібно), вибрати «Мій комп'ютер» і далі подвійними кліками пройти в необхідну папку. Також існує можливість деревоподібного відображення папок. Наприклад, в Windows XP він включається кнопкою «папки» в провіднику (над полем, в якому відображається вміст). Щоб розгорнути вміст локального диска або папки в дереві директорій, слід натиснути знак плюса поруч з назвою диска/папки. Згортаються вони кліком по мінуса. Таким чином, послідовно розгортаючи папки, залишиться тільки клікнути по назві тієї директорії, в якій повинен знаходитися потрібний файл.
2
Якщо файлу не виявилося в цій папці, слід почати пошук. Для цього потрібно натиснути кнопку «пошук» над полем з файлу ми, або «Вид» -> «Панелі оглядача» -> «Пошук». Також можна натиснути F3 або Ctrl + E на клавіатурі. В з'явилася панелі пошуку потрібно клікнути по відповідному типу файлів (за всіма, по документам або по медіа- файлу м). У який з'явився поле «Ім'я файлу » вводиться назва шуканого файлу , якщо воно відоме. Також можна шукати по всьому файлу м одного типу. Для цього потрібно ввести комбінацію типу «* .exe», де після точки має бути розширення шуканого файлу (наприклад, «* .doc» для файлів Word).
3
При потребі можна скористатися пошуком по вмісту: в полі «слово або фраза у файлі» вводиться частину вмісту файлу , якщо воно відоме. Пошук по вмісту не працює з музикою, фільмами, зображеннями та іншими подібними файлу ми. Тільки за документами з текстовим вмістом або таблицями. Пошук Windows також дозволяє шукати файли тільки в обраному місці. Для цього треба клікнути по випадає меню «Пошук в» і вибрати потрібний диск/папку. Також, за допомогою установки прапорців в чекбоксах можна встановити розмір шуканого файлу , дату останньої зміни і налаштувати інші параметри пошуку: такі як пошук в системних або прихованих папках, пошук у вкладених директоріях, у зовнішніх сховищах файлів, а також пошук по вмісту з урахуванням регістра введення. Запускається пошук натисканням кнопки «Знайти». Пошук може зайняти кілька хвилин.
Корисна порада
Можливо, файл не вдасться знайти з першої спроби. Тому варто кілька разів повторити пошук по обидва методиками.