Як зварювати алюміній.

Алюміній і його сплави широко використовують в зварних конструкціях різного призначення. До достоїнств цих конструкційних матеріалів можна віднести високу міцність, стійкість до корозії, малу щільність. За багатьма показниками сплави алюмінію істотно перевершують чавун і деякі види сталей, поступаючись лише сплавів титану і високолегованої сталі. При зварюванні алюмінію слід враховувати особливості, властиві цього матеріалу.
Інструкція
1
зварювання повинна передувати підготовка поверхонь, що з'єднуються. Зварювані кромки профилируют, з них видаляють забруднення і оксиди. За допомогою органічних розчинників і лужних складів метал знежирюють і видаляють поверхневі сторонні нашарування. Як розчинник використовуйте уайт-спірит або технічний ацетон.
2
Плівку окислів видаляють за допомогою металевих щіток з дроту діаметром 0,1 мм і довжиною ворсу близько 30 мм. Після закінчення зачистки кромки заново слід обробити розчинником. При зварюванні алюмінію в промислових масштабах поверхню деталей витравлюють. Після зачистки деталі, що підлягають зварюванню, можна зберігати не більше трьох годин.
3
Перед зварюванням деталей з алюмінієвих сплавів, що містять магній, кромки і торці деталей зачищають шабером. Для обробки присадочной дроту після травлення слід проводити електрохімічне полірування.
4
При зварюванні алюмінію плавленням найраціональнішим типом з'єднання будуть стикові. Окисних включення в металі швів усувають обробкою кромок із зворотного боку шва. При веденні точкового і шовного контактного зварювання використовуються сполуки внахлест, при цьому співвідношення товщини зварювальних деталей не повинно перевищувати 1: 2. Площі перерізу алюмінієвих деталей в місці з'єднання повинні бути приблизно рівними.
5
Найбільш часто при з'єднанні деталей з алюмінію і його сплавів використовують наступні види зварювання: - газове зварювання; - ручна електродугове зварювання; - дугова зварка покритими металевими електродами; - автоматична електродугове зварювання по шару флюсу; - дугова зварка в середовищі захисних газів; - зварювання вольфрамовим електродом імпульсної дугой.Каждий з цих видів зварювання має свої переваги і недоліки, тому вибирати відповідний спосіб з'єднання алюмінієвих деталей слід, виходячи з конкретних умов і доступних вам технологічних можливостей.