Як зробити задній фон в акваріумі. задній фон для акваріума своїми руками.

Облаштування нового акваріума увазі і споруда заднього фону . Декорації, на тлі яких ми маємо можливість спостерігати за мешканцями підводного світу, повинні бути приємні для ока і природні. Купівля заднього фону в зоомагазині може обійтися вам в пристойну суму, тому має сенс зайнятися його виготовленням самостійно. Результат вас, безсумнівно, порадує.
Вам знадобиться
  • Пінополістирол, герметик, ніж, нетоксичні фарби.
Інструкція
1
Який фон вибрати? Якщо ви віддаєте перевагу розводити в акваріумі різновиди цихлид, то найкраще з цими рибками поєднуватиметься скелястий фон.
2
З пінополістиролу виріжте шматок, відповідний за розміром задній стінці вашого акваріума. Якщо шматок підходящого розміру вам знайти не вдасться, можете виконати фон з трьох-чотирьох частин. Поєднуючи верстви, стежте, щоб стики не збігалися між собою (як при цегляній кладці).
3
По краях майбутнього заднього фону організуйте виступи, це дозволить надати фону більш об'ємний вигляд. Вирізавши шматки матеріалу потрібної товщини, з'єднайте їх герметиком. Використовуйте спеціальний герметик для склейки акваріумів, оскільки він не виділяє в воду речовин, шкідливих для живих організмів.
4
Дайте герметику висохнути приблизно добу, після чого приступайте до різання заготовки. На звороті фону зробіть виріз, в який ви зможете помістити обігрівач. Фільтр ховати за фон не рекомендується, адже це може погіршити якість фільтрації води.
5
На лицьовій поверхні заготовки прорежьте канавки, розташування їх може бути будь-яким, головне, щоб в результаті вималювалися контури скелястій поверхні. В окремих місцях можна вирізати своєрідні пещерки, які надалі служитимуть укриттям для слабких рибок.
6
Поки що ви маєте білий фон, мало що нагадує природну скельну поверхню. Ще раз перевірте, що заготовка за розміром вписується в місце установки.
7
Тепер можна заґрунтувати лицьову поверхню фону цементом, розведеним з водою. Перший шар нанесіть пензлем і залиште для висихання. Перш ніж нанести другий шар, змочіть поверхню, це допоможе запобігти появі тріщин в матеріалі.
8
Тепер вам знадобляться нетоксичні фарби трьох кольорів - чорного, коричневого та зеленого. Нанесіть фарби послідовно на вирізані в пінополістиролі елементи декору, намагаючись домогтися гармонійного поєднання обраних кольорів. Перед нанесенням чергового шару фарби дайте попередньому шару повністю висохнути.
9
Кріплення виготовленого вами заднього фону можна здійснити за допомогою герметика або обважнення у вигляді каменів, які не дадуть йому спливти. Додайте на передньому плані кілька справжніх каменів для додання акваріуму більш природного вигляду. З часом на поверхні фону з'явиться невеликий наріст зелені, що додасть йому зовсім натуральний вигляд.
Зверніть увагу
Зазвичай застосовуються спеціальні акваріумні фони, надруковані друкарським способом на стрічці, згорнутої в рулон, як шпалери. Друкарські фони покриті спеціальною плівкою, яка захищає їх від вологи. Фон закріплюється на зовнішній стороні заднього скла звичайним скотчем. Необхідно цю процедуру виконати до установки акваріума. Після заливки, з тильного боку конструкції буде мішатися стіна.
Корисна порада
Задній фон. Перед тим, як повністю або частково заповнити акваріум водою, потрібно вирішити для себе питання про задній стінці. Якщо Ви маєте намір оформити її всередині акваріума, а не з зовнішнього боку, то це обов'язково потрібно зробити до заповнення його водою. Іноді фон може складатися просто з шиферних покрівельних плиток, укріплених поперек задньої стінки акваріума. Щоб зробити зовнішній фон, найпростіше пофарбувати зовнішню площину заднього скла акваріума.