Як робити свічку. Як зробити гніт для свічки.

Самостійно робити свічку не тільки цікаво, а й корисно - її можна використовувати для створення романтичної атмосфери в домі, а також як сувенір, як елементи декору в будинку.

Щоб зробити свічку будинку, потрібно приготувати необхідні матеріали та інструменти:

  • господарські свічки, недогарки старих свічок або парафін;
  • воскові кольорові крейди або спеціальні пігменти для фарбування;
  • бавовняні нитки для гнотів;
  • форму для свічок;
  • палички для кріплення гнота;
  • посудину для воску і посудину для водяній лазні.

Основні етапи виготовлення свечіПравільно робити свічку нескладно. Ось основні етапи виготовлення декоративної свічки:

  1. Фітіль. Він робиться з будь-яких х/б ниток. Товщина його залежить від товщини свічки, а довжина - від висоти форми плюс необхідні допуски на формування гнота й кріплення на паличці. Якщо свічка буде кольорова, можна використовувати муліне. Туге плетиво гнота допомагає свічці горіти рівно, без кіптяви. Якщо гніт вийде тонким - свічка буде гаснути, а якщо товстим - буде коптити. Перед використанням бажано його просочити воском.
  2. Формочки. Можна використовувати будь-які відповідні металеві або пластикові форми (від печива, йогурту, консервів і т.д.), скляні чаші, келихи (якщо свічка в них і залишиться), головне - витримати формою температуру до 100 ° С. В дні форми проробляється отвір, в яке протягується гніт, зовні зав'язується вузлик, він потрібен, щоб зменшити текти воску. В цьому випадку свічка заливається «знизу вгору» - потім ви її перевернете. У випадку зі стаканами потрібно утяжелить кінець гнота важким камінчиком, черепашкою або спеціальним фіксатором - свічка заливається «зверху вниз». З іншого боку гніт зав'язується на паличці, яка тримається на краях форми. Гніт повинен бути розташований посередині вертикально по відношенню до форми.
  3. Віск або парафін. Уламки старих свічок, віск, парафін або інші матеріали для свічки опускаємо в тару, в якій проводитиметься нагрів. Бажано, щоб вихідний матеріал був однорідного кольору. Тара повинна мати зручний носик для виливання воску, наприклад, сплюснута жерстяна банка. Для фарбування свічок можна використовувати воскові крейди, спеціальні пігменти для свічок або будь-які інші фарбувальні речовини на жиророзчинною основі. Крейда, наприклад, дрібно натираються і розчиняються у воску. Водорозчинні фарби будуть осідати пластівцями і робити свічку каламутною. Коли все розчинилося до однорідної маси, можна заливати віск. Якщо фарба не розчиняти повністю, вийде різноманітний візерунок на свічці.
  4. Відливка. Форму потрібно змастити зсередини тонким шаром рослинного масла. Спочатку воском покривається дно, потім після застигання дна - все інше, щоб якомога менше воску випливало через отвір для гніту. Застигає свічка при кімнатній температурі. Біля гнота залишається поглиблення, коли віск остигає - краще залишити трохи матеріалу на запас. Після охолодження вузлик на дні форми розв'язується і свічка дістається.

Зверху оставляется приблизно 1см ґнота, решта обрізається. Все, свічка готова!

Шви на свічці можна видалити, якщо провести по ним пальцями, змоченими гарячою водой.Можно додавати в свічки ароматичні масла, черепашки, кавові зерна, скоринки фруктів, камінчики, скельця і все, що підкаже ваша фантазія. Крім того, можна використовувати спеціальні маркери-контури для малювання на свічках і спеціальні наклейкі.Помімо іншого в спеціальних магазинах можна придбати готові гноти, свічковий гель для плаваючих свічок і багато іншого.