Як перевірити датчик температури охолоджуючої рідини. температуру в машині перевірити.

Досить часто автолюбителі стикаються з проблемою перегріву автомобіля. Відбувається це в основному через несправність датчика температури охолоджуючої рідини або ж через контролера. В даній статті описані можливі проблеми та їх раціональне рішення.
Інструкція
1
В задачу контролера входить розрахунок температури охолоджуючої рідини. Проводиться він з падіння напруги на датчику. Від того, наскільки правильні показання датчика температури охолоджуючої рідини, безпосередньо залежить більшість процесів, які управляються за допомогою контролера.
2
Досить часто виникають проблеми через пошкодження дротів, які підходять до датчика. Бувають випадки, коли відбувається обрив проводу у самого роз'єму датчика. Такі проблеми призводять до того, що включається вентилятор при низькій температурі. З вихлопної труби йде чорний дим. Якщо виникає така несправність, на панелі приладів контрольна лампа «CHECK ENGINE» може не загорітися. Двигун в такому випадку краще не глушити, так як потім він може і не завестися. Пересуватися при невеликій швидкості все-таки можна.
3
Проблеми можуть виникнути, якщо не працює датчик температури охолоджуючої рідини. Щоб перевірити цей датчик, виконайте прості. Для початку від'єднуємо колодку джгута від датчика. Включаємо запалювання. Займаємося перевіркою ланцюга. При вимірі напруги, на контакті «В» щодо «маси» має бути близько 5 В. Якщо ж напруга менше 4,7 В, то з'єднання потрібно вважати ненадійним. Цілком можливо, що провід замикається на «масу» або ж обірваний. Також потрібно перевірити справність контролера в цьому випадку.
4
Вимикаємо запалювання і заміряємо опір між контактом колодки датчика «А» і «масою». Опір повинен бути не менше 1 Ом і не більше. Якщо опір більше 1 Ом, то цілком можливий обрив проводу.
5
Після цього потрібно від'єднати колодку контролера і перевірити опір, який буде між контактом колодки датчика «В» і контактом колодки контролера «45». Воно має бути менше 1 Ом. Якщо воно більше, то з'єднання в колодках ненадійне.
6
Слідом заміряємо опір між «масою» і контактом «В» колодки датчика. Воно повинно бути не менше 1 Ом. Якщо менше, то відбувається замикання на масу.
7
Займаємося перевіркою датчика. Заміряємо опір при двох значеннях температур рідини охолодження. Робити це потрібно на холодному і гарячому двигуні. Опір не повинно відрізнятися. Якщо є відмінності, то необхідно датчик замінити. Якщо датчик і ланцюг знаходяться в справному стані, то замінюємо контролер.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jJQrwvlaZ8E
Зверніть увагу
Датчик температури двигуна Датчик температури охолоджуючої рідини є датчиком температури двигуна (ДТД) і являє собою термістор, т. Е. Напівпровідниковий резистор, опір якого змінюється від температури. Датчик ввернуть в проточний патрубок охолоджуючої системи двигуна і постійно знаходиться в потоці охолоджуючої рідини.
Корисна порада
В основі більшості датчиків температури лежить терморезистор, зазвичай, з негативним температурним коефіцієнтом - іншими словами, при підвищенні температури, опір вимірювальних елементів у таких датчиків зменшується. У разі виникнення проблем, пов'язаних з вимірюванням температури довго шукати, де знаходиться датчик температури двигуна, зазвичай не доводиться.
Щоб запобігти перегріву і псування устаткування, встановленого в комп'ютері, рекомендують періодично перевіряти його температуру. Для цього можна використовувати кілька програм.
Вам знадобиться
  • - AMD Over Drive;
  • - Speed Fan.
Інструкція
1
Якщо у вашому комп'ютері встановлений процесор фірми AMD, то встановіть утиліту AMD Over Drive. Завантажити цю програму можна з офіційного сайту компанії AMD www.ati.com. Перезавантажте комп'ютер і запустіть викачане додаток.
2
Зачекайте, поки програма збере інформацію про встановлений обладнанні. Для визначення температурних показників центрального процесора відкрийте меню CPU Status. Якщо ви використовуєте багатоядерний процесор, то програма відобразить температуру кожного окремого ядра.
3
Щоб з'ясувати температуру відеокарти, відкрийте меню GPU Status. Якщо ви використовуєте ноутбук з двома видеоадаптерами, то програма відобразить температуру використовуваної (активної) відеокарти. Якщо температура деяких пристроїв перевищила допустимі норми, то відкрийте меню Fan Control. Збільште швидкість обертання лопатей потрібного кулера, пересунувши повзунок під його графічним зображенням.
4
В тому випадку, якщо в комп'ютері встановлений процесор фірми Intel, то скористайтеся програмою Speed Fan. Встановіть та запустіть цю утиліту. В меню «Показники» будуть відображені пристрої, до яких підключені температурні датчики , і вентилятори, встановлені в комп'ютері.
5
Для збільшення швидкості обертання вентилятора кілька разів натисніть стрілочку «Вгору». Почекайте деякий час, поки температура пристрою знизиться до нормального стану. Пам'ятайте про те, що допустимі показники температур різні для кожного обладнання. Наприклад, температура 60 градусів Цельсія є прийнятною для центрального процесора, але недопустима для жорсткого диска.
6
Якщо ви не хочете постійно стежити за показниками температурних датчиків, то встановіть галочку напроти пункту «Автоскорость вентиляторів». Програма буде автоматично підвищувати швидкість обертання кулера, щоб запобігти перегріву пристроїв.