Як побудувати брусової будинок.

У наші дні великою популярністю користуються будинку з бруса. Справа в тому, що їх досить просто будувати. До того ж, такі будинку екологічно-чисті. Важливі моменти, які необхідно обов'язково врахувати при будівництві такого будинку , ми опишемо в даній статті.
Інструкція
1
Для підстави зрубу будинку найкраще використовувати неструганий брус перерізом 100х150 мм. Якщо необхідно, можна укладати навіть в два шари. Після того як підстава готове, можна виконувати зруб будинку . Для цього необхідно використовувати профільований брус, який має перетин 150х150 мм або 100х150 мм. Розмір бруса може змінюватися в межах плюс-мінус 2 см. Допускається використання бруса, в якому є тріщини. Тріщини потрібно уважно оглянути. Наскрізь треснутий брус забороняється використовувати. Якщо ви не маєте брусов достатньої довжини, то можна їх стикувати.
2
Звернемо увагу на внутрішні перегородки. Для їх зведення зазвичай використовується брус, що має перетин 100х150 мм або 100х100 мм. Вимоги, які пред'являються до брусів перегородок, практичні не відрізняються від вимог до бруса для стін зрубу. В цілях економії роблять стіни перегородки каркасними. Каркас роблять із дощок 100х40 мм, а потім з двох сторін обшивають вагонкою.
3
Бруси потрібно укладати на кути «внахлест». Бруси або звужують для стикування або роблять відступ «через один». Кріпляться вони між собою цвяхами. Іноді кріплення виробляється за допомогою дерев'яних нагелів, які представляють собою спеціальні «кілочки», що скріплюють наскрізь 2-3 бруса.
4
Вінці зрубу необхідно перекладати лляним джутом. Таким же чином виконується монтаж перегородок. Зазвичай після монтажу внутрішня стіна не потребує додаткової обробки.
5
Пол повинен бути двошаровим. Чорнову підлогу роблять на лагах розміром 150х40 мм, які встановлюються через кожні 60 см. Для чорнового статі ідеально підходить необрізні дошка, що має товщину приблизно в 25 мм. Її настилають на каркас з бруса 40х50 мм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=OQfaeFL-WQQ
Приємно провести вихідні дні в екологічно чистому заміському домі , який можна побудувати власними руками, не витрачаючи на це великих грошей. Правильний срубовой будинок відрізняється від цегляного ідеальним мікрокліматом, він чудово зберігає тепло. Як же побудувати будинок з бруса?
Інструкція
1
Підготовчий етап - розробка проекту будинку вашої мрії з повним урахуванням його функціональності: внутрішня площа, розміри, кількість поверхів, призначення будинку - літня дача або житловий будинок, кількість кімнат і стилістика.
2
Фундамент - основа для майбутнього будинку. Тому важливо дотримуватися всі обов'язкові норми. Існує три основних типи фундаменту: плиткові, стрічкові і стовпчасті. Перш ніж вибрати один з перерахованих типів, ретельно досліджуйте грунт, на якому відбуватиметься будівництво будинку, а також врахуйте кліматичні умови регіону і свої матеріальні ресурси. Найбільш оптимальний варіант закладки фундаменту для будинку з бруса - стрічковий дрібно-заглиблений, він забезпечить максимально міцну платформу.
3
Перший вінець з добре просушеного бруса укладіть на фундамент і з'єднайте кути способом «впівдерева» (з'єднання двох брусів під прямим кутом, шляхом вирубки уступу до середини бруса). Наступні вінці слід збирати «шип в паз» (кожен вінець бруса повинен мати спеціальні кріплення у вигляді нагелів і отвори для них). Це необхідно для того, щоб при висиханні дерева брус не повело вбік.
4
В процесі складання срубовой вдома кожен ряд прокладайте Міжвінцевий ущільнювач. Для цього можна використовувати паклю, традиційний мох або більш сучасні матеріали - джут або льноватін. Категорично забороняється використовувати для утеплення герметики, монтажну піну або мінеральну вату. Льноватин або джутове полотно зручно в застосуванні, так як продається в рулонах, залишиться тільки розрізати матеріал на смуги потрібної ширини і фіксувати на брусі за допомогою будівельного степлера.
5
Дверні та віконні прорізи - важливий момент в будівництво брусового будинку. Прорізи не роблять відразу під час складання стін. Коли настане час для вставки вікон, випиляєте отвори необхідного розміру і вставте підсилює короб, залишивши невеликий простір зверху (кілька сантиметрів), це необхідно для усадки стін. Те ж саме виконайте з прорізами для майбутніх дверей.
6
Прийшла пора приступити до будівництва даху. Для розкосів і стійок використовуйте дошки 100х40 міліметрів, для крокв - 150х40 міліметрів. Вмонтовуйте їх з кроком в один метр. Використовуйте як обрешітки необрізну дошку товщиною 25 міліметрів, вмонтовуйте її через кожні 40 сантиметрів. Даний спосіб хороший, якщо в якості матеріалу використовується гофролист або профнастил.
7
В особливій обробці будинок з бруса не потребує. Але якщо ж у вас є бажання зробити таку, враховуйте той факт, що починати обробку слід через як мінімум 8-12 місяців після зведення будинку, тобто після повної усадки дерева.