Як розколоти горіх. Як розколоти волоський горіх.

Волоські горіхи смачні і корисні, випічка або морозиво з ними виходять такими, що пальчики оближеш. Недолік у них тільки один - їх потрібно чистити, попередньо розколів. Якщо кедрові або лісові горіхи людина з міцними зубами цілком в змозі розгризти, то очищати від шкаралупи таким же чином волоські горіхи не рекомендується, можна залишитися без зубів. Існують спеціальні щипці, але вони є не у всіх.
Вам знадобиться
  • Горіх
  • Лускунчик
  • Пассатижи
  • Ніж
  • Двері
  • Лист паперу
Інструкція
1
Якщо є щипці для горіхів, найкраще ними і скористатися. Просто закладіть горіх в спеціальний паз і затисніть ручки. Витягніть його і очистіть від шкаралупи. Намагайтеся робити це так, щоб залишків шкаралупи не залишилося, а ядро збереглося максимально.
2
Якщо немає спеціальних щипців, візьміть самі звичайні пасатижі. Гігантський горіх в них, звичайно, не поміститься, але горішок середнього розміру - цілком. Працюють пассатижи точно так само, як і щипці для горіхів. І чинити з горішком потрібно точно так же - зчистити шкаралупу і відкласти в спеціальний посуд шматочки ядра.
3
Деякі горіхи можна розколоти просто ножем. Цей метод особливо корисний тим, хто хоче не тільки з'їсти смачне ядерце, а й отримати половинки шкаралупи, щоб зробити, наприклад, іграшковий кораблик. Ніж точити перед цим не обов'язково, він повинен бути міцним і з загостреним кінчиком. Розгляньте горіх і знайдіть в тому місці, яким він прикріплювався до гілки, маленький отвір. Навіть якщо отвору немає, це - найслабше місце в шкаралупі, і вістря ножа треба вставити саме туди. Міцно тримайте горіх в одній руці, а другою обережно, але з напором повертайте ніж.
4
На самий крайній випадок існує двері, якщо вона не розсувається, а відкривається і закривається самим звичайним способом. Підкладіть під двері лист паперу, щоб ядерце не виявилося на підлозі. Горіх покладіть в щілину між дверима і косяком і затисніть. Двері обережно закрийте.
Зверніть увагу
Ніж можна замінити будь-яким міцним загостреним залізним предметом, зразок отверткі.Кукламі-Лускунчик користуватися для розколювання горіхів не рекомендується. Сучасні Лускунчики - декоративні, і свою справжню «професію» вони давно забули.
Корисна порада
Можна розколоти горіх і молотком, але це самий незручний спосіб, оскільки дуже легко потрапити на пальцях.