Як розпланувати ділянку 6 соток. Як правильно расплоніровать ділянку під газон.

Ви придбали садово-городній ділянку землі в 6 соток, і вам хотілося б його правильно організувати? Серйозно підійдіть до питання планування. Від цього залежить, витратите ви в наступні роки заповітне час на переробку або спокійно будете вдосконалювати свої знання та вміння садівника.
Вам знадобиться
  • Папір, креслярські приналежності, загальний архітектурний план забудови
Інструкція
1
Складіть список будівель і насаджень, які ви бажаєте розмістити на своїй ділянці. Це можуть бути: житловий будинок, гараж, баня, господарські приміщення, плодовий сад, город, ставок, дитячий майданчик, малі архітектурні форми та багато іншого.
2
Складіть докладний план ділянки. На плані повинні бути вказані межі ділянки і примикають дороги, а також всі підземні комунікації (газопровід, каналізація, водопровід і т.д.). Відзначте сторони горизонту, переважаючі вітру і ухил місцевості. По можливості дізнайтеся рівень стояння грунтових вод і кислотність ґрунту. Якщо сусідні ділянки вже обробляються, непогано схематично зазначити культури сусіда, що примикають до вашої ділянки.
3
Виберіть на ділянці місце під будинок і госпбудівлі (10% загальної площі). Їх розташування повинне бути погоджене з відділом головного архітектора району. Пам'ятайте, будинок повинен вписуватися в загальну композицію ділянки. Внутрішні дворики, перголи, веранди повинні складати з будинком загальний архітектурний ансамбль.
4
Позначте на плані доріжки. Передбачте пристрій дороги і воріт, минаючи головний вхід. Це зручно для заготівлі кормів, палива, вигону тварин та інших сільськогосподарських робіт.
5
Сад і ягідники на ділянці відзначте єдиним зеленим масивом (60% площі). Добре якщо сади сусідніх ділянок будуть зблоковані. В середньому, на ділянці в 6 соток рекомендується посадити 5-6 яблунь, 2 груші, 6 дерев вишні та сливи і по 6 кущів смород, 20 кущів малини і 250 - землянікі.Для городу виберіть саме освітлене місце (17% площі). Гряди розташуйте в напрямку з півночі на південь. Враховуйте правильна сівозміна.
6
Під палісадники, газон і декоративні чагарники відведіть площа поряд з будинком (13%). Не ставте в даній зоні високорослі дерева, які будуть сильно затінювати будинок.
7
Виділіть на плані місця для відпочинку, відповідно до інтересів членів сім'ї. Спортивні майданчики та газони розмітьте на рівних ділянках. Природні пониження рельєфу і заболочені частини можна використовувати для створення ставка. Якщо в сім'ї є діти, відведіть сонячний ділянку під дитячий майданчик.
Зверніть увагу
При розміщенні плодових дерев звертайте увагу на рекомендовані відстані між культурамі.Учітивайте алелопатія рослин.
Корисна порада
Не полінуйтеся заглянути на ділянку до сусідів. Вони можуть поділитися своїми досягненнями і помилками в плануванні.