Як робити помпони.

Робити помпони дуже швидко і просто, а використовувати їх в рукоділлі можна дуже різноманітно - від прикраси шарфів і шапок до виготовлення милих іграшок з помпончікамі різного кольору і розміру.

Робити помпончікі можна з будь пряжі для в'язання: залишків, розпущеної, гладкою, нової і т.д. Головне пам'ятати, то іграшки з помпонів не можна давати дітям до 4 років, вони можуть засунути їх собі в рот, ніс або вуха, а це небезпечно.

Як правильно робити помпони

Щоб правильно робити помпони, потрібно підготувати пряжу, картон для вирізання лекала, ножиці. Для їх прикраси або створення іграшок з помпонів додатково візьміть кольоровий картон, голку з широким вушком, щоб протягувати нитку, і голку з вузьким вушком, щоб вона влазила в намистину, намистини для прикраси, клей або степлер, інші елементи декора.В магазинах для рукоділля продаються спеціальні пристосування для виготовлення помпонів, але якщо таких у вас немає, можна обійтися щільним картоном. Для початку вирізаються два лекала, які представляють собою по формі бублик з прорізом. Діаметр бублика - це майбутній розмір помпона. Діаметр внутрішнього отвору впливає на густоту.Оба лекала складаються і щільно обмотуються нитками. Чим більше намотається ниток, тим пухнасті і щільніше помпон. Далі нитки розрізають по окружності, між двох лекал протягується нитка і туго пов'язує розрізнені відрізки посередині. Кільця лекал знімаються - виріб готовий.

Як робити прикраси з помпонів

Можна видозмінювати для поробок форму помпонів двома способами - вирізати лекала відповідної форми, наприклад, овальної, інші, більш складні форми можна зробити тільки за допомогою стріжкі.Із окремих помпончікамі можна збирати фігурки тваринок, робити бутони квітів, оригінальні намиста та інші вироби. За допомогою голки, намистин, клею і кольорового картону можна дати волю своїй фантазії.