Як розрахувати освітленість приміщення.

У будь-якому приміщенні для здоров'я і працездатності знаходиться в ньому людини важливу роль грає освітлення. Тому слід ретельно вибирати необхідну конфігурацію і потужність світильників так, щоб в воно було максимально комфортним і зручним.
Інструкція
1
Застосуйте дану формулу розрахунку: P = p * S/N, де S - це площа приміщення , в м2, p - питома потужність на освітлення Вт/м2 (зазвичай в розрахунках застосовується стандартна величина - 20 Вт/м2), N - кількість світильників. Даний спосіб приблизний, так як приміщення різного призначення вимагають і різну ступінь освітленості, наприклад, для освітлення туалетної кімнати треба набагато менше світла, ніж це потрібно для вітальні. Також впливає на розрахунок і різновид використовуваних ламп, наприклад, галогенова і люмінесцентна лампи мають різний тип освітленості.
2
Використовуйте для більш якісного розрахунку освітленості в якості питомої потужності не класичний величину 20 Вт/м2, а те значення, яке підходить за нормами питомої потужності освітлення для потрібного типу житлового приміщення . Так в дитячій кімнаті можна встановити лампу розжарювання на 30-90 Вт, на кухні на 12-40 Вт, в ванній кімнаті на 10 - 30 Вт, в спальні на 10-20 Вт
3
Освітлення приміщення можна розділити на основне, куди входять люстри, що висвітлюють кімнату повністю, і місцеве - торшери, бра. Виходячи з цього, слід врахувати, що інтенсивність різних джерел світла, і їх світлові потоки і яскравість відрізняються один від одного. У вигляді основного джерела освітлення краще всього використовувати люстри і світильники, які мають плафони з матового скла, тому що вони роблять світло розсіяним, м'яким, і тим самим він поширюється по всій кімнаті. Якщо потрібно висвітлити певну частину приміщення , то підійде лампа, на колбу якої нанесено шар відбиває поверхні, що дозволить світлу стати більш локальним. Якщо в будинку проживають люди зі слабким зором, то при розрахунку питому потужність на освітлення (p) використовуйте з великим значенням.