Як обробити тушку.

В магазинах вже давно з'явилися панцирами тушки птахів - курей, гусей, індиків. Але трапляється, що перед нами постає завдання обробити тушку самостійно. Наприклад, прислали родичі з села, а може просто купили на ринку «з нагоди».
Вам знадобиться
  • Пінцет, обробна дошка, ніж для рубки м'яса, вузький довгий ніж для філе
Інструкція
1
Огляньте тушку птиці на предмет залишилися пір'я, а також «пеньків» від них. Існує два способи їх видалення: пінцетом або обпаленням. Вирішіть обійтися без вогню - підготуйте пінцет з плоскими кінцями, їм легше зачепити короткі пір'ячко. Смалити ж найкраще над конфоркою газової плити. Якщо у вас в будинку плита електрична, знадобиться пальник. Обпаливши тушку , можна приступати до оброблення.
2
Підготуйте два ножа: ніж зразок м'ясного топірця, який з вигляду нагадує коротку лопатку і ніж для відділення філе. Другий повинен бути довгим і вузьким - саме таким сушісти в закладах японської кухні зрізають філе з риби. Також заздалегідь подбайте про наявність паперових або тканинних серветок. Коли почнете оброблення тушки, їх шукати буде вже пізно. А серветки незмінно знадобляться - з ними ручки ножів набагато зручніше лежать в руці.
3
Відріжте голову і пазуристі лапки. Видаліть нутрощі. Покладіть тушку птиці на спину. Притримуючи лівою рукою, в праву візьміть м'ясної топірець і одним ударом розрубати грудку по кільової кістки. Потім повторіть дії, занурюючи ніж глибше, щоб розрізати спинку. В результаті у вас вийшло дві половинки тушки і можна приступати до відсікання ніжок.
4
Нащупайте місця бедерних зчленувань. Все тим же ножем надріжте їх. Потім проведіть вправо і вниз. Стегенце птаха при цьому повинен виявитися у вас в лівій руці. Наступним дією відсіки крила. Технологія аналогічна технології відсікання стегенець. Спочатку нащупайте пальцями зчленування, а потім різким рухом повідрубуйте його. Роз'єднаєте грудку і спинку. Виконайте те ж саме з другою половинкою тушки. В результаті у вас повинно вийти шість великих шматків: по два стегенця (якщо птах велика, розріжте їх - нехай гомілки і стегна будуть окремо), грудки і крильця з білим м'ясом. До речі, від крил можна видалити перші фаланги. Вони разом з шийкою і спинкою підуть на суп.
5
Філер грудку і стегенця. Для цього візьміть вузький довгий ніж, введіть його в товщу м'якоті до кістки і обережно круговими рухами рухайтеся уздовж неї. Якщо не виходить, розірвіть можливі сухожилля пальцями. Всі птахи різні: курку обробляти легше, ніж індичку або гуску, але зате з великих птахів можна приготувати набагато більше всього смачного.
Зверніть увагу
Перед тим як обробляти тушку птиці, уважно огляньте її на предмет залишилися пір'я. Якщо є - спершу обпалити, а потім вже обробляють.
Корисна порада
Якщо має разделка дичини, спійманої на полюванні, переконайтеся, що в м'ясі не залишилося дроби.