Як робити солоне тісто.

Останнім часом все більшої популярності набуває ліплення з солоного тіста за принципом пластиліну. В магазинах продається спеціальний яскравий пластилін, схожий на губчасту масу. Проте він не такий вже й дешевий, але досить швидко засихає. Для домашньої творчості або дитячих виробів можна скористатися і солоним тістом, яке ні в чому не поступається магазинному матеріалу.

Правильно робити солоне тісто дуже просто: На 1 склянку дрібної солі береться 2 ст. борошна, близько 125 мл води в залежності від якості борошна, ароматизатори - ванілін, кориця і т.д., 1-2 ст.л. жирного крему або рослинного масла.Еслі після замісу тісто виходить занадто м'яким або тугим, додайте в нього поступово необхідні інгредієнти, воду або суміш солі з борошном, ретельно вимішуючи тесто.Перед ліпленням бажано помістити тісто в холодильник в поліетиленовому пакеті на 2-3 години. Само тісто можна забарвити, щоб падлюка стали ще привабливішими. Є два способи фарбування: додати барвники в тісто перед ліпленням або розфарбувати виріб вже після сушкі.Сушітся тісто на батареї або в духовці при температурі не вище 800С. Якщо ж тісто використовується просто для гри, як пластилін, його можна зберігати в холодильнику в пакеті без доступу повітря.

Як фарбувати солоне тісто

Перш ніж робити солоне тісто, бажано визначитися, як ви будете його фарбувати, щоб приготувати все необхідне. Фарбування можна зробити за допомогою гуаші або акрилових красок.Часть тесту залишається білою, а частина ділиться на порції для розфарбовування. Біле тісто залишається для коригування кольорів в більш м'які оттенкі.Разноцветное тісто слід зберігати в різних пакетах або коробочках, щоб не допустити змішання цветов.Золотие або срібні відтінки можна зробити з використанням фарби або ж з додаванням гелю з блесткамі.Важно пам'ятати, що при висиханні колір тіста трохи світлішає.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uLe7AZfEB-A