Як робити муліне.

Нитки для вишивання, що отримали назву муліне, виробляють кілька заводів у Франції, Німеччині, Росії. Робити муліне можна на заводі або вручну, що вельми дорого.

Мулине - це скорочення волокна з натуральних матеріалів (льон, х/б, шерсть) або синтетики. Всі вони відрізняються один від одного якістю, структурою, товщиною, кольором. Це нитки, що складаються з 6 прядок, які можна роз'єднувати або змішувати для досягнення ефекту кольору при вишивці гладдю або крестом.Как правило, кожна фірма воліє робити муліне за своєю технологією, через що кольору підсумкових ниток вельми різняться не лише за відтінками, але і від партії до партії. Світові бренди гарантують сталість кольору і навіть розробили карти кольорів, щоб полегшити стикування муліне від різних виробників.

Основні види муліне

Різноманітність ниток для вишивання у кожного виробника дуже багате колірними відтінками. Основні види муліне:

 • бавовняне - не линяє при пранні в гарячій воді, міцне і шовковисте, багата кольорова гама;
 • лляне - стійкі барвники дають пастельні тони, а довговолокнистий льон додає особливу шовковистість;
 • вовняне - об'ємне муліне з великою колірною гамою, підходить для подушок, килимків і гобеленів;
 • акрилове - те ж саме, що і вовняне по застосуванню;
 • металік - додається металізована нитка з різними ефектами - від дорогоцінних металів до перламутру;
 • меланж - муліне з колірними переходами від дуже світлих до зовсім світлих;
 • світне флуоресцентне - з додаванням спеціальних складів, які забезпечують мерехтливий або світиться ефект в темряві.

Правила роботи з муліне

Основні правила роботи з муліне:

 1. Перевірте нитки на стійкість перед початком роботи - змочіть кілька ниток в гарячій воді і проведіть ними по білій тканині. Нитки не повинні залишати слід.
 2. Не використовуйте хлорні відбілювачі для прання вишивки, також не варто прати її в пральній машині.
 3. Залишки кольорових ниток найкраще зберігати на спеціальних бобінах або в секційних коробках, підписуйте номера кольору муліне і виробника.
 4. Чи не гладьте мокру вишивку праскою - муліне може злиняти.
Нитка - міцний матеріал, довжина якого в багато разів перевершує товщину. Натуральні волокна самі по собі занадто тонкі і короткі, але шляхом прядіння їх об'єднують в довгу нитку. З синтетичного сировини нитки отримують без прядіння.
Інструкція
1
Сучасна хімія дозволяє створювати штучне полімерну сировину з необхідними властивостями. Нитки з такої сировини отримують шляхом проходження розплавленого матеріалу через отвори під високим тиском. Таким чином отримують готове волокно необхідної товщини, довжини та міцності, по суті це вже готова синтетична нитка, яку можна використовувати для створення тканин або інших цілей.
2
Виробництво ниток з натуральних волокон більш складний процес, він складається з декількох технологічних стадій, в результаті яких з рослинних або тварин полімерів - целюлози, кератину, фиброина - отримують готові ніткі.Пряденіе відомо людству з кам'яного століття, тоді нитки з сировини витягувалися вручну, а після винаходу веретена і перших ручних прялок процес виробництва ниток істотно полегшився. На сучасних текстильних фабриках виробництво ниток практично повністю автоматизовано.
3
Сировина надходить на фабрики у вигляді спресованих кип, які необхідно добре розпушити, цього добиваються за допомогою розпушувальних і тіпальних машин, в цих же машинах сировину очищається від сора.Разрихленное сировину поділяють на волокна на чисельних машинах, а потім распрямляют на стрічкових машинах. При поділі сировини на волокна від нього можуть бути відокремлені дрібні волокна, це роблять в тому випадку, коли хочуть отримати нитки більш високої якості.
4
Тонкий шар волокон, що надходить з чесальной машини в стрічкову, перетворюється в останній у товсту стрічку, яка надходить в ровнічной машину, де витягується і вирівнюється. Виходить так звана рівниця, яка, нарешті, надходить в прядильную машину, де вона ще більше витягується і скручується. Прядильна машина не тільки витягує і скручує нитка, але і відразу намотує її на пакування - шпули, котушки, бобіни і т.п.
Зверніть увагу
Сорт ниток залежить від якості сировини і технології виробництва. Існують суворі ГОСТи, нормирующие характеристики, якими має володіти готова нитка.