Як зробити заземлення для дачі. Як зробити заземлення в будинку схема.

При будівництві будинку на дачі найчастіше використовується схема електропостачання «фаза-нуль». Якщо ви користуєтеся тільки електроприладами побутового призначення, цієї схеми електропостачання вам цілком достатньо. А для безпеки зробіть заземлення , тим самим захистивши себе і своїх близьких від ураження електрострумом. Тим більше що в приватному будинку або на дачі це зробити дуже просто.
Інструкція
1
Щоб простіше зрозуміти принцип дії заземлення, яке ви повинні зробити на дачі, необхідно знати, що електричний струм має властивість, як звичайна вода, текти туди, де саме найменше опір. Тому потрібно зробити так, щоб в разі порушення ізоляції електроприладу, при дотику до його корпусу електрострум не пішов би через живої людини. Для цього його опір має бути більш високим, ніж опір заземлюючого контуру, до якого приєднаний цей прилад. Якщо принцип зрозумілий, виконати пристрій заземлення для схеми побутового електропостачання «фаза-нуль» легко.
2
Всю роботу умовно розділіть на дві частини: 1. Внутрішній устрій електросхеми підключення побутових приладів з обов'язковою наявністю дроти заземленія.2. Зовнішнє пристрій заземлюючого контура.Для внутрішньої проводки використовуйте трьохпровідний схему: фаза - нуль - дріт заземлення. Це значить, що всі електричні розетки, сполуки електроприладів повинні бути забезпечені підключенням по вищезазначеної схемою. Дріт заземлення схеми електропостачання будинку виведіть на щит електрокерування та підключіть до зовнішнього контору заземлення, який робиться окремо.
3
Для цього краще не економити гроші і не використовувати в якості природного заземлювача палі, опори і т.д. Потрібно зробити окремий заземлюючий контур. На глибину промерзання, а це приблизно 2-2,5 м, забийте металеві стрижні в кількості 3-х штук. В якості стрижнів можна використовувати будь-який металевий профіль перерізом більше 1,5 кв.см. Розташуйте їх по вершинах рівностороннього трикутника зі стороною 1,5 м. З'єднайте стрижні заземлення між собою металевою смугою (перетином більше 50 кв.мм) за допомогою зварювання.
4
Отриманий таким чином заземлюючий контур простягніть (можна використовувати все ту ж металеву смугу) до будинку і з'єднайте з проводом заземлення на електрощиті. Дане з'єднання повинно бути виконано за допомогою нарізного кріплення. З'єднання способом скрутки категорично заборонено.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sNfhicJHnpE