Як різати на різаку.

Для того, щоб користуватися різаком, потрібно в першу чергу визначити вид матеріалу та обсяг робіт. Так, скажімо, для невеликого обсягу робіт буде достатньо дискового різака, правда, ламіновані листи на ньому доведеться різати по одному, інакше це позначиться на якості різання. Незважаючи на невелику продуктивність, вони більш функціональні і безпечні у використанні.
Інструкція
1
Шабельний різак впорається з великим обсягом роботи, а автоматичний притиск стопи забезпечить високу якість різання. Гільйотинні різаки відрізняються максимальною продуктивністю і можуть різати навіть ламінований картон, тому їх вибирають ті, кому належить великий обсяг роботи.
2
На будь-якому різаку можна розрізати різний матеріал від простого паперу і ламінованих листів до тонкого пластику. Безумовно, можна різати навіть метал, однак, це істотно скорочує термін служби лезвія.Матеріал можна різати не тільки рівно, але і хвилеподібно, для додання більшої декоративності. Для створення квитків або купонів придасться використання перфорації.
3
Різаки використовують переважно не для різання, а для коректування отриманого матеріалу. Для невеликих партій найкраще підходить ручний дисковий різак, який дозволяє відрізати поле товщиною менше міліметра.
4
Для менш тонкої роботи краще вибирати шабельний різак, який має більшу функціональність. Безпосередньо перед роботою потрібно ще раз переконатися в тому, що матеріал звільнений від металевих частин, скоб або скріпок, щоб не пошкодити лезо під час різання. Ніж потрібно опускати гранично точно і плавно, щоб не змістити під час натиску, головне - розрахувати сили і зробити рез в один рух, щоб не зіпсувати результат.
5
Якщо доводиться різати вручну, то краще натискати на дальній край леза, якнайдалі від місця його кріплення.
6
Безумовно, з першого разу може й не вийти, однак, набивши руку можна робити акуратні візитки, бейджи або просто запрошувальні на будь-яких видах матеріалу.