Як розрахувати ефективну процентну ставку.

Ефективна процентна ставка - це величина, яка дає кредитору можливість визначити отримуваний дохід від операцій з надання коштів під відсотки. Вона являє собою повну вартість кредиту, тобто переплату, яка здійснюється позичальником за весь період кредитування.
Інструкція
1
Необхідно враховувати, що процентна ставка, зазначена в кредитному договорі, це не всі витрати, які несе позичальник за позикою. Тому ефективна процентна ставка покликана поінформувати потенційного клієнта про можливі витрати, пов'язані з обслуговуванням боргу.
2
В розрахунок ефективної процентної ставки в обов'язковому порядку входять платежі з погашення основного боргу, відсотків за користування коштами, комісія за розгляд кредитної заявки, за відкриття та обслуговування кредитного рахунку, за дострокове погашення основного боргу, а також суми обов'язкового страхування заставленого майна або життя і здоров'я позичальника, якщо це передбачено кредитним договором.
3
Ефективна процентна ставка також залежить від способу погашення кредиту (аннуїтетниє або диференційовані платежі), періодичності сплати основного боргу (щомісяця, щокварталу або наприкінці терміну погашення кредиту), періодичності стягнення комісії (разово або щомісяця).
4
При консультуванні клієнта з приводу кредиту працівник банку зобов'язаний надати інформацію щодо розрахунку ефективної процентної ставки. Самостійно її можна визначити за допомогою програми «Кредитний калькулятор», де в потрібні поля заносяться параметри кредитної угоди.
5
Якщо немає можливості скористатися даною програмою, то ефективну процентну ставку можна підрахувати самостійно. Даний розрахунок буде менш точним, проте дозволить встановити різницю між заявленою відсотковою ставкою і реальною.
6
Для цього необхідно щомісячний платіж по кредиту з урахуванням відсотків помножити на термін кредитування в місяцях. Вийде сума, яку позичальник зобов'язаний виплатити протягом терміну кредитування. До неї треба додати всі наявні комісії та суми страховок. А потім з отриманого результату слід відняти суму запрошуваного кредиту. У підсумку вийде переплата за весь термін кредитування. Якщо її розділити на суму необхідного кредиту і помножити на 100, то вийде шукана величина - ефективна процентна ставка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YUSn68wHLV4
Відкладаючи гроші на банківський рахунок, необхідно розрахувати величину майбутнього доходу, а вона залежить від того, яким буде відсоток - простим або складним. Для розрахунку відсотків різних видів існують спеціальні формули.
Інструкція
1
Збираючись внести гроші на той чи інший вклад, визначте, скільки разів будуть нараховуватися відсотки. Від цього залежить, скільки грошей ви отримаєте, забираючи вклад по закінченні терміну дії. Простий відсоток означає, що додаткова сума буде нараховуватися один раз на рік на окремому рахунку. Після закінчення терміну вкладу вони будуть зараховані до основної суми.
2
Використовуйте наступну формулу розрахунку простих відсотків: підсумкова сума = сума вкладу * (1 + річна процентна ставка * (строк вкладу в днях/кількість днів у році)). Така формула застосовна, якщо термін вкладу дорівнює не цілому році, а наприклад, кількох місяцях.
3
Якщо ви не хочете робити розрахунки самостійно, скористайтеся онлайн-калькулятором для підрахунку відсотків, який можна знайти тут: http://fintools.ru/Calculator.asp?FUN=5/. Введіть у відповідні поля інвестовану суму, ставку простого відсотка і термін вкладу, вказавши одиницю виміру (дні або роки). Натисніть кнопку «Розрахувати», і ви побачите, скільки грошей виявиться на вашому рахунку після закінчення дії вкладу.
4
Складний відсоток нараховується кілька разів на рік. Його відмінність від простого полягає в тому, що кожного разу нарахування проводиться вже увеличившуюся суму грошей, а не на початкову. Чим більше разів на рік нараховується відсоток, тим більше грошей ви в результаті отримаєте. Складний відсоток розраховується за формулою: підсумкова сума = початкова сума вкладу * (1 + (річна процентна ставка/кількість періодів капіталізації за рік)) * періоди капіталізації за весь термін вкладу. Розрахунки досить складні, тому простіше буде також скористатися спеціальною програмою.
5
Пам'ятайте, що, якщо ви вибираєте терміновий вклад, ви не маєте права забирати гроші до закінчення його терміну дії, інакше ви втратите практично весь дохід.