Як тренувати прес.

Для плоского підтягнутого живота просто необхідний міцний прес , інакше навіть при повній відсутності жиру ослаблені м'язи будуть некрасиво відвисати і створювати враження жирової складки. Але для того щоб м'язи живота завжди знаходилися в хорошому тонусі, необхідно регулярно і правильно тренувати прес .
Інструкція
1
Приступаючи до тренувань на область живота, необхідно пам'ятати, що наш прес - досить складна структура і включає в себе велику прямий м'яз живота, внутрішні і зовнішні косі м'язи і поперечні м'язи. Для того щоб тренування принесли хороший результат, кожна з перерахованих груп повинна опрацьовуватися окремо. Тому найефективнішим варіантом тренування могли б стати заняття з особистим тренером, здатним скласти оптимальну індивідуальну програму і проконтролювати правильність виконання вправ.
2
Однак для подібних індивідуальних занять найчастіше немає можливості, тому доводиться створювати програми тренувань самостійно. Для успішної тренування черевного прес а навіть не обов'язково відвідувати спортзал, цілком можна займатися в домашніх умовах. Важливо тільки дотримувати регулярність і дотримуватися чіткого графіка.
3
Найоптимальнішим режимом занять є тренування три-чотири рази на тиждень, що проводяться через день по 40-50 хвилин. Важливо пам'ятати, що надлишок занять користі ніякої не принесе, і перерви між тренуваннями необхідні, щоб м'язи встигли відновитися. Той же принцип стосується і до кількості вправ і підходів - більше не означає краще. Не слід робити більше 20 повторів за один підхід і більш ніж 3-4 підходи до однієї вправи.
4
Варіантів вправ на прес існує велика безліч, але всі вони так чи інакше зводяться до трьох основних груп: вправи на опрацювання верхній частині прямого м'яза живота (верхній прес ), нижньої частини прямого м'яза (нижній прес ) і вправи на опрацювання косих м'язів живота. Для опрацювання верхнього прес а підходять всі вправи, пов'язані з підйомом верхній частині тулуба з положення лежачи на підлозі або гімнастичної лаві, для нижнього прес а будуть ефективні підйоми ніг на різну висоту в положенні лежачи або підтягування колін до грудей при висі на шведській стінці або гімнастичної перекладині. Все підйоми корпусу зі скручування тренують косі м'язи живота, як зовнішні, так і внутрішні. Які вправи підійдуть саме вам, необхідно вирішувати індивідуально в залежності від загального рівня тренованості тіла та стану здоров'я. Головне пам'ятати, що вправи повинні опрацьовувати всі відділи черевного прес а і бути різноманітними, щоб м'язи не звикали до однотипної навантаженні.
5
Якщо ви маєте намір отримати дійсно красивий живіт і тонку талію, після кожного заняття прямий м'яз живота необхідно м'яко розтягувати. В іншому випадку недостатня розтягнутість цього м'яза може привести до ущільнення і потовщення бічних стінок живота. В якості розтяжки прекрасно підійдуть різноманітні прогини назад або гімнастичний «місток». Ці вправи важливо виконувати плавно і без надмірної напруги, щоб не пошкодити хребет.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q9JbXHrsu3o