Як намалювати річку.

Акрилові фарби відрізняються тим, що для них не обов'язково якимось особливим способом підготовляти основу. Однак для того щоб написати цю картину, ми візьмемо древесноволокнистую панель і покриємо її трьома шарами акрилової грунтовки. Це допоможе нам отримати поверхню, фактура якої задасть "тональність" всієї картині.
Вам знадобиться
  • Панель з деревоволокнистих плит, гіпсова грунтовка, кисті, палітра, наповнювач для акрилових фарб, акрилові фарби, олівець, фіксатив, банка з водою, тканинна серветка, шматочок картону.
Інструкція
1
Нанесіть подмалевок. Покрийте панель трьома шарами гіпсової грунтовки для акрилових фарб. Дайте грунтовці просохнути. Змішайте блакитну фарбу з наповнювачем в пропорції 1: 1. Фарба повинна бути досить рідкою, щоб покрити нею заґрунтовану дошку. Працюйте 38-мм оформительской пензлем і наносите фарбу так, щоб крізь неї місцями проглядала біла грунтовка. Це допоможе проявити фактуру грунтовки, що важливо для подальшої роботи. Дайте фарбі просохнути.
2
Намітьте основні ділянки композиції. Візьміть олівець і позначте лінію горизонту. Потім намітьте контури песчанних банок на передньому і середньому планах і очерети на передньому плані. Накидайте олівцевими штрихами потік води в річковому каналі. Намалюйте пісчані банки на задньому плані. Покрийте картину шаром фіксатівом, щоб олівцеві лiнiї не розмазалися, коли ви будите наносити фарби.
3
Вкажіть напрямок течії води. Просушіть серветкою кисть. Змішайте палену умбру з невеликою кількістю води і додайте ще кілька очеретів на передньому плані. Візьміть кисть №5 і блакитної фарбою напишіть далекі ділянки води, щоб позначити напрямок її руху. Накладайте фарбу тонким шаром. Продовжуйте писати воду, слідуючи її течією і поступово наближаючись до очеретів.
4
Намалюйте очерети шматочком картону. Поглибте за допомогою кисті №5 тіні на піщаних банках, взявши для цього сиру умбру і палену умбру. Нанесіть фарбу поверх "забрудненого" ділянки в нижньому лівому кутку картини. Намалюйте зростаючі на передньому плані очерети. Змішайте густу непрозору суміш з жовтого кадмію, оксидированной жовтої фарби і білила і напишіть пензлем №2 освітлені сонцем ділянки банок. Візьміть шматочок картону і проведіть його краєм лінії, що зображують залиті сонцем очерет.
5
Окрасьте небо. Просушіть кисть №5 і паленої умброю напишіть відображення основної банки в воді. Нанесіть на передній план картини кілька випадкових мазків фарби, щоб збагатити фактуру. Змішайте в рівних пропорціях блакитну фарбу і білила. Злегка приглушите синій тон суміші сирої Сієною. Візьміть кисть №4 і нанесіть вільними мазками небо так, щоб місцями проступав нижній шар фарби.
6
Напишіть горизон і воду. Змішайте оксидовану зелену фарбу і палену умбру. Візьміть кисть №2 і напишіть цією сумішшю лінію горизонту. Змішайте блакитну фарбу з білилами в рівних пропорціях. Використовуючи кисть №2 для маленьких ділянок і кисть №5 для більш обширних ділянок, покрийте шаром фарби воду, а також грязьово ділянку позаду очеретів. Наносите фарбу короткими горизонтальними мазками так, щоб між ними прозирала коричнева бруд.
7
Додайте світлові відблиски і нову фактуру. Просушіть кисть і напишіть паленої умброю тіні на воді у частині картини. Потім підмісіть в білила трохи блакитної фарби, візьміть кисть №5 і напишіть бліді світлові відблиски на воді. Додайте ще трохи блакитної фарби і напишіть світлові відблиски на воді одразу за очеретами.
Зверніть увагу
Наш художник вирішив не малювати човен на передньому плані, яка мається на фотографії, оскільки її прістствіе зміщує цнтр всієї композиції вліво.