Як обробити зайця.

Смакові якості м'яса зайця повністю залежать від способу видобутку і віку тварини. Заячина має щільну консистенцію, специфічний смак, і практично не має жиру. Однак м'ясо зайця цінується дуже і дуже високо, воно не тільки є воістину дієтичним продуктом, але і має прекрасні смакові якості. Спробуйте обробити зайця в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • - Гострий ніж.
Інструкція
1
Перед безпосереднім приготуванням страви з зайця його попередньо потрібно ошкурить і обробити. Насамперед потрібно зняти з зайця шкуру. Для цього зробіть надріз на животі і ножем відокремте шкіру від м'яса.
2
Зробіть на лапках кругові надрізи, і, допомагаючи собі ножем, акуратно стягніть шкурку зайця , починаючи від хвоста і рухаючись до голови. Шкурку виверніть навиворіт як рукавичку. Якщо голова вам не знадобиться, її можна відрізати разом зі шкурою.
3
В районі анального отвору зробіть надріз і всуньте два пальці. Відтягуючи шкіру на себе, зробіть розріз ножем до середини всієї довжини тушки. Це потрібно для того щоб не пошкодити жовчний міхур, інакше м'ясо зайця матиме гіркий смак.
4
Видаліть обережно всі нутрощі. Печінка, серце і легені можна залишити для приготування супу.
5
Очистіть тушку від тонких плівок.
6
Приступаємо до оброблення тушки. Насамперед потрібно відокремити лопатки і відрубати передню частину, в яку входить підлопаткова частина, шия і пашина.
7
Далі відокремте ниркову частину (по-іншому - сідло) і обережно уздовж крижів відокремте задні ніжки.
8
Найціннішою частиною м'яса зайця є задні ніжки і сідло. Ці частини можна використовувати для смаження, а решта для приготування страв з рубленого м'яса та гасіння.
Корисна порада
М'ясо зайця більш жорстке, ніж м'ясо кролика. Заячина має більш темний колір і специфічний запах. Для того щоб приготувати більш смачну страву з м'яса зайця, потрібно на 4-5 днів залишити тушку в холодному місці. Потім замаринувати в оцті 9% розведеним шестиразовим кількістю води і нашпигувати салом. Кров з зайця залишають для приготування своєрідного соусу.