Як роблять шоколад.

Шоколад і все, що з нього виробляється, - це найулюбленіші ласощі ласунів. Немає такої людини, хто не знав би, що таке шоколад! Чорний, молочний, гіркий, з горіхами, цукерки, гарячий шоколад ...

Список можна продовжувати нескінченно ... Професія шоколатьє в багатьох країнах є спадковою, і кожна компанія свято зберігає свої секрети приготування шоколаду. Адже головна таємниця смаку - пропорції. Виробники роблять шоколад за старовинними рецептами, а також роками вдосконалюють свою рецептуру, винаходять нові смаки і поєднання.

Як роблять шоколад?

Роблять шоколад з какао-бобів, шоколадної маси і цукру - це основні інгредієнти, які типові для будь-якого шоколаду, крім белого.Какао-боби очищають і обсмажують до шоколадного відтінку. Після цього їх ретельно подрібнюють. Чим дрібніше какао-крупка - тим ніжніше і смачніше шоколад.Ізмельченние какао-боби нагрівають до 100? С і пресують, щоб добути найкорисніший і найдорожчий інгредієнт - какао-масло. Сухий залишок після преса використовується для виробництва какао-порошка.Тертое какао, какао-масло і цукор перемішують і отримують шоколадну масу, яка і є основою для творчості шоколатье.К шоколадній масі в залежності від рецепта додають в різних пропорціях цукор, какао-масло, горіхи, фрукти, цукати, масло м'яти і т.д. Деякі рецепти для оригіналів припускають навіть використання червоного гострого перцю чилі. Пропорції і склад добавок - секрет смаку шоколада.Следующій етап виробництва - конширування шоколадної маси - перемішування при високих температурах. Завдяки цьому процесу з шоколаду випаровується зайва волога, що покращує смак і збільшує однорідність маси. Деякі види вишуканого шоколаду коншіруют до 5 діб! Останній, але не менш важливий етап - охолодження або темперування шоколаду. Розігріту масу слід спочатку охолодити до 28? С, а потім знову нагріти до 32? С. Такий процес забезпечить гладку поверхню і блиск майбутньої пліткі.Практіческі готовий продукт відливають у форми, охолоджують і упаковивают.Важная деталь - упаковка повинна бути герметичною, щоб захищати шоколад від вбирання запахів, і добре зберігати від вологи і світла, щоб шоколад не окислився або НЕ покрився білим нальотом.