Як зшити розвиваючу книжку.

Сьогодні в магазинах можна знайти найрізноманітніші розвиваючі іграшки для малюків. Але не всіх батьків влаштовує їх ціна або якість. Виявляється, при мінімальних навичках рукоділля можна самостійно виготовити чудову розвиваючу книжку , яка не тільки багато чому навчить вашого крихітку, але і стане символом вашої батьківської любові і, можливо, перейде у спадок майбутнім онукам!
Вам знадобиться
  • Яскрава пластикова папка на кільцях; тканини різної фактури і забарвлення, в тому числі фетр і фліс; термоаплікації; синтепон і флізелін; шарудять матеріали (наприклад, целофанові пакети або обгортки від цукерок); липучки і гумки, шнурки і кольорові блискавки; гудзики, намистинки і бісер; картон і кольоровий папір; нитки, голки, швейна машина, клей.
Інструкція
1
Приступаючи до роботи, продумайте ескіз майбутньої книжки. Спробуйте зобразити задумане на папері хоча б схематично, в загальних рисах. Вирішіть, якого книжка буде розміру. Можна придумати таку конструкцію, щоб сторіночки вільно виймалися і вкладалися нові. Для цієї мети підійде невелика пластикова папка яскравого кольору на кільцях, придбати яку можна в магазині канцелярських товарів.
2
Щоб книжку можна було розбирати і додавати нові сторінки, на кожен листок необхідно пришити петлі. Можна, навпаки, виконати в сторінках отвори.
3
В сторінки для додання додаткового обсягу вкладіть шар синтепону. Якщо обкладинку вашої книжки передбачається зшити з тканини, зміцните її картонними вкладками.
4
Маленькі деталі придуманих вами сюжетів книжкових сторінок проклейте флізеліном і пристрочите до фону рядком "зигзаг". Деталі побільше достатньо вирізати з тканини і пришити.
5
Для виготовлення рухомих елементів деталь, проклеєну флізеліном, пристрочите до клаптика тканини, наповніть синтепоном, акуратно виріжте по контуру і прикріпіть на липучку. Так можна зробити сторінку з переміщаються фігурками (зірки на небі, сонечко і хмарки, цифри і букви, яблука й гриби на спинці у їжачка тощо). Подібні фігурки можна змайструвати і з Неосипающаяся матеріалів, таких як фліс або фетр.
6
Зробіть сторінку з різнокольоровими геометричними фігурками. До деяких сторіночкам пришийте шарудять елементи або вкладіть в самі листи целофан. Цей прийом, безсумнівно, приверне увагу цікавого крихти. Малюкові напевно сподобаються і різні заховані фігурки, наприклад, жучок під листочком або зайчик за дверцями будиночка.
7
Для розвитку дрібної моторики передбачте сторіночку-шнурівку. Прикріпіть картинку черевика з дірочками, в які можна протягувати шнурок. Сторінка з нашитою на неї блискавкою навчить малюка нею користуватися. Елементи з тканин з різною фактурою і різні нашиті гудзики і намистини допоможуть малюку познайомитися з розмірами і кольорами, розвинуть уважність.