Як робити літачки з паперу.

Робити літачки з паперу і запускати їх - це, напевно, найулюбленіше дитяче, та й доросле заняття. По цій темі написано кілька посібників, проводяться змагання по паперовому пілотування - як далеко відлетить літак. Це цілий напрям орігамі, придумано більше 30 способів складання моделей, які копіюють сучасні існуючі літаки.

Правильно складений літачок повинен летіти далеко і легко планувати, перекладаючи з одного крила на інше.

Як робити найпростіші літаки?

Робити літачки з паперу дуже просто - ось найпростіші схеми, які знайомі будь-якій дорослій і ребенкуПервий варіант.

 1. Складіть уздовж лист А4, намітьте згин і розгорніть лист, розташувавши його вертикально. Переверніть аркуш так, щоб зовнішня сторона згину був нагорі.
 2. Загніть верхні кути аркуша до центральної лінії згину.
 3. Загніть отриманий трикутник вниз по краю загорнутих куточків.
 4. Знову загинаємо верхні кути, але таким чином, щоб між куточками залишилася видна невелика частина загнутого до цього трикутника. Кути будуть загинатися не перпендикулярно листу, а злегка по діагоналі.
 5. Загинаємо вгору шматочок трикутника так, щоб він тримав куточки попереднього пункту.
 6. Згинаємо навпіл літачок по основній лінії згину листа.
 7. Відгинаємо крила літака ( приблизно по половині площі з кожного боку) і старанно фіксуємо згини, проводячи по них лінійкою.

Літак готовий!

Другий варіант моделі - ближче до стріли:

 1. Ці пункти однакові
 2. в обох моделях.
 3. Ще раз загинаємо кути аркуша до центральної лінії згину.
 4. Складаємо літак навпіл по основній лінії згину.
 5. Формуємо крила, відгинаючи половину площі.

Згини найкраще робити якомога старанніше, щоб літачок не розкрився і не втратив форми, для цього можна лінійкою провести по згинах з обох сторін.

Здавалося б, паперові літаки вміють складати все, і розвага це - зовсім дитяче. Але все не так просто. Існують міжнародні змагання любителів паперового пілотування, які змагаються у запуску десятків найрізноманітніших моделей літачків, що відрізняються по траєкторії, швидкості, дальності польоту. Пропонуємо вам схему зборки одного з літаків-учасників такого поєдинку.
Вам знадобиться
 • Папір (А4)
Інструкція
1
Лист паперу формату А4 складіть навпіл уздовж. Верхні кути зігніть до центральної осі аркуша. Проведіть лінії від верхівки літака до середини одержані трикутників і вигніть половинки трикутників по цих лініях від центру назовні.
2
Проведіть лінії від носа літака по дотичній до зігнутим трикутникам та подовжить ці лінії до кінця листа. Зігніть по ним крила літака всередину.
3
Розгорніть крила і проведіть ще дві лінії так, як це показано на малюнку. Зігніть крила по цих лініях і по тих, які були зроблені в пункті 2.
4
Переверніть літак і вигніть його ніс назовні в 3-5 сантиметрах від верхнього краю. Подумки розділіть відігнутий ніс навпіл - тут буде чергова лінія згину.
5
Підніміть крила літака вгору, тобто складіть його по центральній осі. Проведіть лінію, паралельну основи літака, від кута трикутника у верхній частині літака. Опустіть крила вниз, згинаючи їх по цій лінії.
6
Проведіть лінію так, як показано на малюнку, вигніть по ній підставу літака всередину, між його крилами.
7
Краї крил підніміть вгору.
Корисна порада
Запускайте літак сильним кидком, направляючи трохи вгору.