Як зробити цікаве фото.

Сьогодні, коли в кожній сім'ї є цифровий фотоапарат і робити фотографії може кожен, особливо актуальним стає питання якості та оригінальності фотографій. Більшість людей не замислюються про художню цінність і цікавою композиції своїх знімків, але якщо ви хочете, щоб ваші фотографії дійсно були незвичайними і цікавими, вам необхідно враховувати ряд правил, дотримання яких подарує вам якісні знімки.
Інструкція
1
Підбирайте кадри так, щоб в них по максимуму передавалася атмосфера події, яке ви хочете відобразити. Якісна фотографія повинна передавати певний набір почуттів глядачеві, і саме тому кожен кадр варто продумати заздалегідь, вибираючи індивідуальний ракурс для всіх знімків і продумуючи композицію.
2
Визначте, в якому жанрі ви знімаєте - портретному, жанровому, репортажному, пейзажному, і так далі. Точне знання жанру кожного кадру дозволить вам більш грамотно скомпонувати фотографію.
3
Завжди звертайте увагу на деталі - навіть ті дрібниці, які в реальності здаються несуттєвими, на фотографії будуть кидатися в очі. Пропрацюйте позу персонажа, його вираз обличчя, а також форму і вид предметів, які його оточують.
4
Обов'язково приділіть увагу поєднанню фону і одягу людини, яку ви фотографуєте - на занадто деталізованому і яскравому фоні ви можете втратити людину, одягненого в світлу і непомітний одяг. Вибирайте фон для зйомки так, щоб він доповнював кадр, але не відволікав на себе занадто багато уваги.
5
Якщо ви знімаєте чорно-білі кадри, завжди переглядайте композицію кадру через видошукач - в чорно-білій гамі деякі об'єкти можуть здаватися іншими, ніж в кольорі.
6
Фотографуючи портрети, дотримуйте композиційне правило «рамки» - щоб людське обличчя не втрачалося на загальному тлі, в композиції воно має бути обрамлено внутрішнім «кадром» - гілками дерев, дверними отворами, арками, і навіть розпущеним волоссям або капелюхом.
У наш прогресивний час цифровий фотоапарат в родині не є розкішшю. При бажанні і невеликій кількості часу можна створити дуже навіть оригінальні та цікаві фотознімки.

Емоційний фон

Для того, щоб знімок вийшов якісним, він повинен передавати глядачеві конкретний набір почуттів. Саме тому, слід заздалегідь продумувати кожен кадр, вибирати індивідуальний ракурс і приділяти особливе значення композиції.
Підбирати слід тільки ті кадри, які зможуть максимально близько охарактеризувати атмосферу події, зйомки якого відбуваються.
Якщо це весілля, то акцент необхідно робити на міміці та рух молодят, а також на розчулені погляди родичів - такі знімки обов'язково допоможуть ще раз пережити ті прекрасні моменти. День народження дитини - ще одна можливість створити емоційні фото: засмучення або радість малюка при відкритті подарунка, втомлені, але такі щасливі очі матері. Для отримання таких кадрів можна скористатися функцією серійної зйомки, яка автоматично дозволить виконати близько 60 знімків за секунду. Потім самі стоять і цікаві фото відбираються вручну.

Жанр фотозйомки

Це обов'язкова умови гарного знімка, так як кожен жанр має свої певні закони і принципи. Можна виконувати портретну, пейзажну, репортажну яких жанрових фотозйомку - все буде залежати від обставин і настрою.

Особливу увагу на деталі

Особливо цікаво виглядають фотознімки, на яких розставляються окремі акценти. І нехай це будуть навіть несуттєві в реальності деталі, правильно зроблений знімок піднесе їх в зовсім іншому світлі. Приміром, якщо в натовпі людей увагу привернуло якесь конкретне обличчя, то при використанні глибини різкості, можна виділити його на загальному тлі, при цьому всі інші образи будуть розмиті. Ще один варіант - Mis-focused - це прийом фокусування, який дозволить встановити фокус не на головному об'єкті, а на будь-який інший частині сцени, що знімається, розташованої на задньому або передньому планах. Так, можна відобразити діточок, пускають мильні бульбашки, причому самі діти на задньому плані будуть розмиті, а мильні бульбашки матимуть чіткий і виразний вигляд - виглядає це дуже оригінально і незвично.

Поєднання кольорів

Обов'язково слід поєднувати фон з самим об'єктом фотографії. Якщо задній план буде занадто яскравим і деталізованим, то людина може попросту на ньому загубитися. Добре, коли фон доповнює кадр, а не приваблює на себе зайву увагу. Винятком може стати лише пейзажна зйомка.

Створення цікавих фото: найоригінальніші місця для зйомки

Ігрові площадкіТакіе місця переповнені різними каруселями, гірками та гойдалками, на яких можна фотографуватися разом з дітьми. Особливо оригінально виглядатимуть фотографії в двіженіі.Вокзал або метроЕті місця завжди багатолюдні, тому обов'язково можна буде знайти дуже незвичайний об'єкт для фотозйомки. Та й сам мчиться по коліях транспорт зможе незвичайно ефектно виглядати на снімке.ПобережьяЕто не тільки неймовірно красивий об'єкт для зйомки, але і місце, яке дозволить отримати вражаючі фото.
Фіксуючи пірс, хвилі, пісок або омивають камені можна домогтися цікавого ефекту туману. Для даних цілей використовується фотозйомка на великій витримці.
Салон автомобіляС салону рухомого транспорту весь навколишній світ набуває зовсім іншого вигляду. Тому й кадри вийдуть дуже оригінальні: пролітають за вікнами пейзажі, вулиці нічного міста, що поспішають натовпи людей і так далі.