Як розібратися в bios.

Будь-який поважаючий себе комп'ютерник рано чи пізно приходив до висновку про те, що він ще не повністю вивчив свій комп'ютер, і що було б здорово більше дізнатися про BIOS (Basic Input-Output System - базова система введення-виведення). Однак при перших спробах знайомства абсолютно незрозуміло - що до чого і на що натискати. Та й експериментувати тут досить небезпечно. Що ж, для початку слід розглянути базові компоненти системи.
Інструкція
1
Щоб уникнути можливих непорозумінь в подальшому варто враховувати, що у різних виробників вид головного меню BIOS може відрізнятися від стандартизованого набору функцій. Для того, щоб отримати повну інформацію саме про свою версію BIOS, слід звернутися в інструкцію з використання вашої відеокарти - там є спеціальний розділ, що описує не тільки пункти меню БІОС, а й принципи роботи з ними.
2
Найчастіше основні розділи скрізь одні й ті ж. Саме тому є сенс розглядати тільки основне, т.к. всі додаткові варіації в рамках однієї статті розглянути неможливо.
3
Standard CMOS Features (Standard CMOS Setup) - даний розділ містить основні настройки комп'ютера, такі як час і дата, інформація про CD/DVD - приводах, оперативної пам'яті, встановленої в ваш ПК. Також в більшості випадків можна виявити настройку характеру реагування комп'ютера на виникаючі помилки, і ще ряд додаткових відомостей.
4
Load Fail-Safe Defaults (Load BIOS Setup Defaults) - даний пункт меню служить для установки всіх налаштувань в стандартні заводські. Тобто грубо кажучи, з цими настройками ви можете бути впевнені, що все налаштовано як треба і нічого не згорить.
5
Load Optimized Defaults (Load High Performance) - при виборі цього пункту комп'ютер проводиться налаштування оптимальних параметрів роботи, що не порушують стабільність системи. Тобто в даному випадку в порівнянні з попереднім прикладом, все працюватиме по-швидше.
6
Advanced BIOS Features (BIOS Features Setup) - дозволяє отримати доступ до розширених налаштувань БІОС. Тут можна встановити черговість завантаження, тобто вказати, з якого диска відбуватиметься запуск системи, а також налаштувати чіпсет і кеш-пам'ять. Часто тут же знаходяться і налаштування параметрів роботи комп'ютера.
7
Integrated Peripherals - пункт необхідний для настройки вбудованих периферійних пристроїв, робота з якими відбувається через взаємодію з південним мостом.
8
Advanced Chipset Features (Chipset features Setup) - настройка набору мікросхем материнської плати (інакше - чіпсета). Даний набір розбивається на дві частини, іменовані північним і південним мостом. У нашому випадку ми маємо справу з північним мостом, який здійснює контроль над такими компонентами ПК, як оперативна пам'ять, процесор, відеосистема і багатьох інших пристроїв.
9
PnP/PCI Configurations - допомагає налаштувати розподіл ресурсів між вбудованими периферійними пристроями. Змінювати що-небудь в цій опції слід тільки досвідченим Настроювач, які знають, навіщо це потрібно. Для переважної більшості випадків достатньо автоматичного розподілу ресурсів.
10
Power Management Setup - як видно з назви, даний пункт меню містить настройки параметрів електроживлення комп'ютера, а також енергозберігаючих режимів для ноутбуків. Дуже часто в цьому пункті зустрічається опція визначення реакції комп'ютера на натискання кнопки включення ПК.
11
Frequency/Voltage Control - служить для установки параметрів частот і напруги процесора, оперативної пам'яті, відеопам'яті, чіпсета і т.д. До даних характеристикам слід ставиться вкрай обережно, т.к. підвищення напруги супроводжується посиленим нагріванням того чи іншого вузла. Більше того - в ряді випадків при невірно виставленому напрузі і робочої частоті комп'ютер просто не запуститися.
12
PC Health Status або H/W Monitor - містить показники різних датчиків, встановлених на вашому комп'ютері. Сюди входять температурні датчики, що показують температуру процесора і просто всередині системного блоку, а також і датчики визначення швидкості обертання лопатей вентиляторів.