Як провести майстер-клас для вчителів. Яким повинен бути сучасний учитель майстер клас.

Ви давно працюєте над якоюсь педагогічною проблемою і вважаєте, що настав момент передати свій досвід колегам? Проведіть майстер-клас . Від звичайного заняття він відрізняється тим, що всі учасники працюють над однією і тією ж темою і багато про неї знають. По суті, майстер-клас - це передача не стільки знань, скільки ідей.
Інструкція
1
Визначте тему майстер-клас а. Тема повинна відображати проблему, над якою ви працюєте. Ваші слухачі повинні заздалегідь знати, що ви їм покажете. В принципі, тема майстер-клас а для вчителів може бути будь-який - прогресивна методика викладання, нетрадиційні педагогічні прийоми, сучасний підхід до особистості учня і подачі нового матеріалу, незвичайне застосування технічних засобів навчання.
2
Задайте собі питання, якого результату ви хочете добитися. Якщо ви проводите майстер-клас з використанням дитячого колективу, поставте перед собою дві основні цілі - що повинні дізнатися дорослі і що отримають діти в результаті цього уроку. Цілей для кожної аудиторії може бути і декілька. Наприклад, дорослі, подивившись відкритий урок, повинні зрозуміти, які кошти ви використовуєте, у чому новизна того чи іншого педагогічного прийому, як теоретичні розробки, якими користуються всі дорослі, які прийдуть на заняття, можна використовувати у викладанні конкретного предмета.
3
Продумайте форму, в якій ви будете проводити свій майстер-клас . Це може бути урок як на найбільш просунутому класі, так і на дорослій аудиторії. Якщо ви даєте майстер-клас , наприклад, щодо застосування технічних засобів навчання або за новою системою організації шкільного простору - продумайте, які види занять з дітьми найбільш наочно проілюструють вашу тему. Якщо ви хочете навчити педагогів незвичайним способам оформлення класу, це можна зробити і без залучення дитячого колективу. Підготуйте виставку, зробіть кілька посібників, які б демонстрували процес на різних його стадіях. Це може бути комп'ютерна презентація або відеофільм.
4
Подбайте про наочних посібниках. Вони повинні бути і для дитячого колективу, і для дорослих. Посібники для дітей - звичайнісінькі, якими ви б користувалися на уроці з даної теми без всякого майстер-клас а. Посібники для дорослих повинні ілюструвати основні напрямки вашої роботи, найбільш важливі пункти методики і найхарактерніші етапи.
5
Подумайте, яким прийомом ви зможете зацікавити аудиторію. Тема і способи подачі повинні бути не тільки актуальними, але і ґрунтуватися на кращих якостях вашої особистості, так само як і спиратися на інтереси і мотивацію вашої аудиторії. Побудуйте план майстер-клас а так, щоб можна було показати і результат того, чого ви вже домоглися (зазвичай це перша частина уроку, коли учні демонструють свої знання), так і цікаво дати новий матеріал. Пам'ятайте, що сучасна педагогіка допускає масу цікавих прийомів, від історичної або ігрової презентації до комп'ютерного моделювання і створення віртуальної реальності. Не обмежуйте себе в прийомах. Чим більш яскравими і несподіваними вони будуть, тим швидше ви досягнете поставленої мети. Однак урок повинен бути не тільки новаторським, але і в першу чергу методично грамотним. Ви повинні вміти пояснити, навіщо ви застосовуєте саме цей прийом.
6
Дуже велику роль грає загальна культура педагога і стиль його спілкування з аудиторією. За кілька днів підготовки, звичайно, всю світову культуру не оволодіти. Але якщо слово «культура» для вас щось значить - особливих проблем з підготовкою у вас не буде. Стиль спілкування повинен відповідати поставленим завданням і особливостям аудиторії. Чим вільніше ви будете себе почувати - тим краще, але свобода не повинна переходити в розв'язність.
7
Не хвилюйтеся. До вас прийдуть ваші колеги, які дуже хочуть навчитися тому, що вже вмієте ви. І ваше завдання - дати їм загальний напрямок. Після майстер-клас а вам неодмінно поставлять питання. Будьте готові на них відповісти.