Як промити дитині шлунок.

Як би не старалися батьки позбавити дітей від нещасних випадків та отруєнь, але уникнути цих неприємностей вдається не завжди, так як діти часом дуже наполегливі у своєму бажанні дістати що-небудь з підвісної шафки і спробувати його на смак. В цих випадку головне - швидко вжити необхідних заходів і надати дитині першу допомогу до приїзду лікаря.
Вам знадобиться
  • - харчова сода
  • - сироп з блювотного кореня
  • - активоване вугілля
Інструкція
1
Поки чекаєте «швидку», постарайтеся уточнити, що і в якій кількості прийняв дитина. Це необхідно встановити, щоб вирішити, чи потрібно викликати блювоту.
2
Необхідно промити дитині шлунок. Для цього в 1 літрі кип'яченої води потрібно розчинити 2 чайні ложки питної соди і дати дитині випити цей розчин в якомога більшій кількості. Після цього дитину потрібно покласти поперек ліжка, щоб його голова звисали з її краю, а на підлогу поставити великий таз, в який дитини буде рвати. Блювотні маси не можна виливати до приїзду лікаря.
3
Засуньте дитині свій палець глибоко в рот, до самої основи мови та поворухнете там пальцем. Це повинно викликати блювотний рефлекс. Робити це потрібно швидко, так як дитина може прикусити ваш палець. Якщо ж він почне давитися, то прикусити палець не зможе.
4
Промивати дитині шлунок потрібно не менше 3 разів, до практично чистих промивних вод. Обсяг рідини для промивання залежить від віку малюка. У віці 5-12 місяців потрібно випивати 100 мл розчину за один прийом, від 2-х до 5-ти років - 300 мл, від 6-ти років до 10-ти - 400 мл, від 11-ти до 15-ти років - 500 мл розчину.
5
Якщо не вдалося промити дитині шлунок, спробуйте дати йому 1 стол. ложку сиропу з блювотного кореня. Для малюка молодше 2-х років достатньо буде і 2-х чайних ложок. Якщо блювота не почнеться через 15 хвилин, дайте ще одну дозу сиропу.
6
Після промивання шлунка потрібно дати дитині активоване вугілля або який-небудь інший ентеросорбент.
7
Не можна промивати шлунок і викликати блювоту при харчовому або шлунковому кровотечі, судомах і якщо дитина без свідомості. Не можна робити промивання і при отруєннях миючими засобами, рідинами для знищення комах, негашеним вапном, кислотою, нашатирем, гасом, бензином, скипидаром.
8
Не можна також напувати отравившегося дитини молоком, так як деякі отруйні речовини можуть під дією жирів прискорити свою дію.
Промивання шлунка - не найприємніша процедура. У лікарні така процедура виконується за допомогою спеціальних пристроїв - зонда і воронки. Але зробити промивання шлунка можна і в домашніх умовах.

Показання до промивання шлунка в домашніх умовах

Показано промивання шлунка при харчовому, хімічному і лікарському отруєннях. Також така процедура допомагає при гострому і хронічному панкреатиті, перфорації стінки стравоходу, рясному освіті слизу при гастриті. Крім того, промивання шлунка показано людям з діагнозом передінфарктний стан, епілепсії та інсульту. Можливо ще й діагностичне промивання шлунка з подальшим дослідженням промивних вод.

Техніка промивання шлунка

Для промивання шлунка рекомендують за один підхід випити якомога більше кип'яченої води кімнатної температури (це має бути приблизно 5-6 склянок). Після цього двома пальцями натискають на корінь язика, штучно викликаючи блювоту. Таку процедуру рекомендують виконати доти, поки блювотні маси не стануть чистими. Після цього обполіскують ротову порожнину чистою водою і п'ють трохи теплого солодкого чаю. Щоб промити шлунок, використовують розчин перманганату калію. Для цього беруть трохи порошку і розчиняють в кип'яченій воді кімнатної температури (повинен вийти розчин блідо-рожевого кольору). Потім пропускають розчин крізь паперовий фільтр або багатошарову марлю. Ця процедура дуже важлива, оскільки нерозчинені кристалики марганцівки можуть спровокувати опік слизової оболонки шлунка і стравоходу.
Якщо є гострі розлади травлення, розчин перманганату калію для промивання шлунка краще не використовувати.
Також беруть 2 ст.л. харчової солі і розчиняють в 5 л води. Приготований за цим рецептом розчин запобігає проникненню отрут із шлунка в кишечник. Розчин приймають усередину і штучно викликають блювоту. Перша допомога при отруєнні кислотою - 2% -ний содовий розчин. А ось при отруєнні лугом слід негайно промити шлунок і випити препарати-абсорбенти.
Температура розчину повинна бути 35-37оС - це сповільнить процес вбирання організмом токсинів і отрут.

Як промивати шлунок дитини

Процедуру промивання краще починати, коли отруїлася дитина знаходиться в сидячому положенні. Груди дитини прикривають клейонкою і рушником, після чого дають малюкові випити приготований теплий розчин. Потім дитину розміщують поперек ліжка (його голова повинна бути звисати вниз) і підкладають внизу тазик для блювотних мас. Засовують в рот дитини палець і викликають блювоту. Щоб промити шлунок малюка, готують блідо-рожевий розчин перманганату калію або розчин з кухонною сіллю (на 7-10 л води беруть 3 ст.л. солі). Дитину 6-9 місяців потрібно напоїти 700-800 мл розчину, від 9 до 12 місяців - 900-1000 мл, а після року на кожен прожитий рік додають додатково 1 л розчину (але не більше 10 л).