Як пропарити землю. Як обробити пар.

Пропарювання землі допомагає рослинам не захворіти в результаті зараження бактеріями, що знаходяться в грунті. Також цей спосіб допомагає запобігти появі цвілі, яка може повністю погубити молоді посадки і захищає від личинок грибного комарика. Але землю потрібно саме парити, а не смажити, як думають деякі садівники. В просмаженою землі гине вся не тільки шкідлива, а й корисна мікрофлора, яка вкрай необхідна рослинам для розвитку.
Інструкція
1
Для пропарювання землі для посадки розсади або пересадки квітів у горщиках потрібно створити ефект пароварки. Можна навіть скористатися справжньою пароваркою.
2
Грунт помістити в марлю або мішок з полотна чи льону. В пароварку налити води, зверху помістити мішок із землею, закрити кришку і пропарювати не менше трьох-чотирьох годин постійно додаючи воду вниз пароварки.
3
Якщо пароварки немає, то виготовте її імітацію. Візьміть будь-яку зручну вам ємність, вниз встановіть підставку такої висоту, щоб можна було налити воду, на неї встановіть мішок з грунтом, закрийте кришкою і кип'ятіть 3-4 години. Кип'ятити меншу кількість часу не має сенсу.
4
Тільки після того як ви пропарюють землю необхідно вносити в грунт поживні та мінеральні добавки.
5
Але всі ці методи гарні тільки для посадки розсади або пересадки квітів, так як таким методом багато землі пропарювати неможливо. Тому для пересадки рослин в теплицю або парник землю пропарюють іншим способом.
6
Кілька днів перед висадкою рослин землю в парнику або теплиці проливають киплячою водою. Це дозволяє не тільки видалити всі непотрібні мікроорганізми, а й додатково прогріває грунт перед посадкою рослин.
7
Ніколи землю НЕ прожарюйте. По-перше, цей процес дуже трудомісткий і може піти неприємний запах при сильному нагріванні, по-друге, як уже писалося вище, цей метод вбиває всі бактерії не тільки корисні, але й шкідливі.