Як поліпшити пам'ять у людини.

Пам'ять людини складається з 3-х компонентів: даного від природи потенціалу, стану і тренованості пам'яті. Активно вплинути на стан пам'яті, а також зайнятися її тренуванням по силам будь-якій людині. Для збереження і поліпшення стану пам'яті необхідно правильно харчуватися, бути фізично активним, повноцінно відпочивати. Тренувань мозку (від нього безпосередньо залежить стан пам'яті) потрібно кожен день приділяти хоча б кілька хвилин.
Інструкція
1
Правильно харчуйтеся. Для повноцінного функціонування мозку необхідні: 1) Вуглеводи - близько 70%, білки і жири - по 15%. Якщо якогось компоненту не вистачатиме, інші не зможуть принести користь мозгу.2) Вітаміни А, С, Е, К і групи В, а також залізо, фолієва кислота, поліненасичені жирні кислоти омега-3.Необходімость вживати в їжу продукти, містять зазначені компоненти. Їжте пісне червоне м'ясо, яловичу печінку, картопля, зварена в мундирі, житній хліб, яйця, молоко, банани, йогурт, вівсянку, гречку, пророщені злаки, яблука, жирні сорти риб, свіжі овочі і фрукти, волоські горіхи, лляне масло, мед . Якщо ви знаєте, що вам належить період розумової активності, то можна пропити вітаміни, що поліпшують роботу оперативної пам'яті. Робити це потрібно за місяць до початку збільшення навантажень.
2
Ведіть активний спосіб життя: обов'язково гуляйте (хоча б 30-60 хвилин на день), бігайте, катайтеся на роликах та лижах, плавайте, ходите в тренажерний зал, танцюйте, займайтеся фізкультурою вдома. Робіть те, що подобається, але регулярно. Пам'ятайте, це ви робите для себе. Фізичні навантаження активізують кровообіг і стимулюють ріст нервових закінчень. Це налагоджує зв'язок між клітинами мозку, збільшує швидкість передачі інформації.
3
Відпочивайте. Відновлювати і набирайтеся сил. Якщо ваш мозок втомився, дайте йому відпочити. За час відпочинку інформація засвоїться, клітини відновляться. Дотримуйтеся режиму неспання і сну. Спіть стільки, скільки вам потрібно для відновлення. Спіть на хорошому матраці і ліжка - від цього безпосередньо залежить насичення мозку киснем і ваше самопочуття.
4
Регулярно робіть масаж голови, щоб поліпшити кровообіг, збільшити приплив крові до голови. Виконуйте проста вправа: одночасно рухайте зіницями протягом декількох секунд з боку в бік.
5
Тренуйте мозок. Вирішуйте головоломки, ребуси, завдання, коли стоїте в черзі, їсте в транспорті. Розучуйте віршики і поеми. Виконуйте нестандартні вправи, що розширюють ваш кругозір (наприклад, почніть писати іншою рукою або в дзеркальному відображенні).