Як різати в стусле.

Будівництво на присадибній ділянці чи дачі ніколи не обходиться без розпилювання деревини. У деяких випадках доводиться обрізати бруски або дошки під строго певним кутом. Якщо треба розпиляти одну-дві дошки, це можна зробити і без спеціальних пристосувань, а коли в роботі ціла серія однотипних деталей, краще скористатися стуслом .
Інструкція
1
Стислі являє собою столярний інструмент для пиляння матеріалів під фіксованими кутами в 45, 60, 90 градусів або під іншими довільними кутами. Застосовують стусло для розпилювання плінтусів, дверних наличників, карнизів, штапиков, застосовуваних для кріплення стекол в рамах. Таким же чином обрізаються рейки, багет і багато інших виробів.
2
У самому простому виконанні стусло виглядає як лоток П-образного профілю з наскрізними пропилами, розташованими під певними кутами. У зазначені пропили вставляється ножівка, яка потім рухається по ним як по напрямних. Виготовити стусло можна з дерева. Промислові зразки можуть бути зроблені з алюмінію або пластику.
3
Різновидом даного пристрою є поворотне стусло, в якому передбачено пристосування для фіксації деталі і поворотна конструкція для кріплення ножівки. Це пристрій дозволяє виставляти довільний кут для подальшого розпилювання.
4
Закріпіть стусло на робочому столі або верстаку за допомогою струбцин або шурупами. Розмітьте заготовку. Після розмітки укладіть її в лоток і притисніть до однієї з стінок стусла. Відмітка при цьому повинна знаходитися напроти потрібного пропила.
5
Вставте в пропил ножівку і починайте розпилювати її під заданим кутом. Рекомендується розпилювати заготовки з використанням особливої обушковой ножівки, призначеної для точних і прямих пропилів.