Як зробити компресор для акваріума. Як заробити електрик.

Неодмінний атрибут технічного оснащення акваріума - компресор. Це пристрій служить для насичення води киснем. Моделі, доступні кожному в зоомагазині, мають непереборний недолік - вони випускають шум, який може заважати відпочинку в нічний час. Якщо ви не бажаєте миритися з безсонням, спробуйте спорудити безшумний мікро компресор своїми руками.
Інструкція
1
Описуваний пристрій для нагнітання повітря в акваріум складатиметься з електричного двигуна, ексцентрикової передачі та помпи.
2
На вал двигуна насадите маховик. За допомогою двох гвинтів до бічної поверхні маховика приєднаєте пластину з віссю посередині (це буде вузол ексцентрикової передачі). На вісь пластини посадите шарикоподшипник і втулку. До втулці за допомогою різьбового отвори прикріпіть шток, довжина якого буде регулюватися муфтою. Тепер можна на кінець штока встановити діафрагму, затягнувши її з обох сторін гайками.
3
Зворотно-поступальні рухи штока ведуть до прогину діафрагми і зміни об'єму повітря в робочій камері помпи. Продуктивність компресор а, яка залежить від величини переміщення струму, можна регулювати зміною ексцентриситету пластини в межах декількох міліметрів.
4
Електродвигун для роботи помпи підійде потужністю 50 Вт, з частотою обертання до 900 оборотів в хвилину. Більш висока частота обертання потребують понижувальної передачі, що ускладнить конструкцію компресор а й знизить надійність системи.
5
Деталі помпи, втулки і маховик виточите на токарному верстаті з дюралюмінію. Для виготовлення шайб знадобиться виколотити їх з дюралевих шайб молотком з використанням ковадла. Діафрагму зручно виконати з листа тонкої гуми, товщина в 1 мм цілком підійде.
6
Змонтуйте компресор на дерев'яній дощечці. При бажанні можна накрити пристрій підходящим пластиковим ковпаком для захисту від пилу і механічних пошкоджень.