Як розмножувати пеларгонію.

Пеларгония крупноцветковая і її гібриди природою обмежені по періоду цвітіння, тому, щоб мати пишний красивоквітучий кущ, її треба, періодично, раз в 2-3 року, омолоджувати або вирощувати нові рослини.
Інструкція
1
Легку обрізку проводять після цвітіння наприкінці серпня. Основна обрізка проводиться при пересадці в лютому. Причому обрізають пеларгонію не шкодуючи, так як видно на фото.
2
Сильні верхівки, які ще не цвіли, зрізають на 1-2 см нижче вузла, під кутом, а листя з нижнього вузла видаляють до середини черешка. Якщо кущ пеларгонії свого часу виростили з держака, то коріння відросте швидко, за 5-15 днів. Якщо ж кущ отримали з насіння, то черешки від нього вкорінюються дуже погано і довго, не раніше, ніж через місяць.
3
Ставимо живці в непрозорий стакан, так як з'являються корінці потрібна темрява, заливаємо звичайною водою, приблизно 3-5 см, міняти її краще кожні 2-3 дні. Живці висаджують в маленькі горщики з рихлим грунтом і виставляють у світле місце. Але не можна, щоб рослина перебувала під прямими сонячними променями. Відмінно підходять для укорінення живців теплички для розсади або поліетиленові пакети, де температура ґрунту приблизно 10 градусів. Необхідно забезпечити живцю хороше освітлення і помірну температуру. Перший раз черешки з корінням пересаджують в жовтні, другий раз в кінці лютого. Місце підбирають більш світле і тепле з температурою вище 12 градусів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vgaedOmUuUE
Зверніть увагу
Занадто тепле, понад 15 градусів, зимове утримання пеларгонії уповільнює утворення квіткових бруньок.
Корисна порада
Грунт складається з суміші торфу, компосту та піску, вона повинна бути постійно зволоженою, щоб рослина швидше пустило коріння.