Як робити птахів. лебідь з модулів.

  •  В мистецтві орігамі є безліч фігур птахів, ці схеми навіть виділяються в окремий напрямок. Моделі починаються від відверто простих, типу лебедя, і до дуже складних, що представляють собою фігурку птаха із складчастим оперенням, дзьобом і ніжками. І це все без єдиного розрізу або склеювання, з цілого аркуша паперу.
  •  Природно, що робити птахів своїми руками за складними схемами досить копітко, але дуже цікаво. Але найцікавішою технікою створення птахів з паперу є модульне орігамі. Це наступний рівень складання фігур. Спочатку складається необхідну кількість трикутних модулів різного кольору, а потім вже вони збираються в тривимірну модель.
  •  Як виготовити трикутний модуль? Модуль складається в техніці орігамі з білих або кольорових аркушів паперу прямокутної форми, із співвідношенням сторін 1/1,5. Можна розділити основний аркуш А4 на 16 або 32 частини, щоб отримати прямокутники потрібного співвідношення. Розташовуємо лист горизонтально і складаємо навпіл посередині в горизонтальній площині. Намічаємо посередині вертикальну лінію згину. До цієї лінії згинаємо краю прямокутника і перевертаємо отриману фігуру.
  •  Загинаємо вгору нижні куточки фігури, щоб між куточком і верхнім трикутником залишався невеликий зазор. Загинаємо нижні краї фігури вгору до основи верхнього трикутника. Складовими трикутник навпіл. Фігурка, яку ми отримали, має два куточка і дві кишеньки. Між собою модулі з'єднуються вставлених один в одного. Одержаний трикутний модуль орігамі має дві кишеньки і два куточка.
  •  Лебедь з трикутних модулів. Після підготовки різнокольорових трикутних модулів зібрати фігуру будь-якої птиці справа не дуже складна. Найпопулярніші схеми складання птахів - це лебідь і сова. Для складання лебедя знадобиться близько 500 модулів. Перший ряд складається з 30 модулів, що стоять на короткій стороні, другий ряд кріпиться по 2 куточка сусідніх модулів в кишеньки одного модуля першого ряду, другий ряд теж складається з 30 шт.
  •  Додаємо третій, четвертий і п'ятий ряди модулів, збираючи їх у шаховому порядку. Модуль нового ряду повинен куточками входити в сусідні кишеньки двох модулів попереднього ряду. Після цього акуратно беремося за краї фігури і підтягуємо її вгору, як панчоха, щоб вийшов склянку. Додаємо шостий ряд. Починаємо формувати крила з боків: вибираємо центр, де буде розташовуватися шия (два куточка сусідніх модулів) і від нього викладаємо по 12 компонентів в обидві сторони, ззаду утворюється місце для хвоста. Кожен наступний ряд крил буде на два модуля менше.
  •  Таким же чином виводиться хвіст в задньому проміжку. Шия робиться за іншим принципом: два куточка модуля вставляються в дві кишеньки іншого. При цьому шиї надається потрібний вигин. Підставка для фігури робиться за принципом шиї з двох кілець. Нижнє кільце по діаметр злегка більше верхнього, щоб лебідь вийшов в огорожці. Можна прикрасити лебедя намистинами для очей.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=X2VG_Dgiw4k