Як зшити самостійно ламбрекен.

Ламбрекен представляє собою драпіровку з тканини, яка вішається на вікно або двері. Витонченість і елегантний зовнішній вигляд ламбрекену дозволяє використовувати його як декоративний елемент, який привносить в штори особливу розкіш і шик. Ламбрекен можна зшити самостійно, проявивши при цьому певну фантазію.
Вам знадобиться
  • Основна і підкладкова тканини, метр, олівець, нитки, булавки, драпірувальна тасьма і бахрома, кантова тканина, папір для викрійки, праска, швейна машинка.
Інструкція
1
Виберіть відповідні тканини для ламбрекену, підкладки та канти. Тканина повинна бути щільна, але легка і добре драпіруватися. Тканини повинні поєднуватися з шторами. Кількість матеріалу також вибирається за критеріями того, що довгий ламбрекен зменшує високе вікно, а надто пишна драпіровка зорово розширює вікно.
2
Виміряти висоту вікна і довжину портьєри. Зробити викрійку ламбрекену і прикласти до портьєрі, закріпивши скотчем. Намітити центр вікна, щоб дотримати симетрію. Найчастіше стандартний ламбрекен має одну шосту довжини від загальної довжини штори і відступає на 5см від кожного краю.
3
Закінчити викрійку для основної та підкладкової частин. Відступивши на 12-15 см, від краю основної частини, зробити викрійку канта. При складанні викрійки зручно всі деталі пронумерувати, щоб не заплутатися.
4
Викроюйте з тканини для лицьової і підкладкової сторін по викрійці окремі деталі, залишаючи на шви по 2см. Окантовочна смуга повинна мати довжину, рівну довжині карниза з невеликим запасом для подворачіванія.
5
Скласти основну та підкладкову тканини лицьовими сторонами всередину і закріпити шпильками. Нижні та бокові шви прострочити на швейній машинці, верхню частина не застрочують. Щоб тканина краще лягала можна зробити насічки на пріпуськах. По верху ламбрекену пришити кант. Всі шви пропрасувати.
6
Виверніть ламбрекен на лицьову сторону і пропрасуйте праскою. Внизу можна пришити бахрому і задрапірувати тасьмою.
Зверніть увагу
Навіть якщо у вас немає швейної машинки, ламбрекен можна зшити вручну.
Корисна порада
Ламбрекен можна зшити ще більш простим способом. Для цього беретка цельнокроеная драпірування, зроблена з портьерной тканини з двостороннім малюнком. Тканина для штор розкроюють з припусками, рівними довжині ламбрекену. Припуск загинають на зовнішню частину і оформляють оборками.