Як зв'язати шапку весняну.

Навесні, коли теплі зимові речі вже не підходять по погоді, але справжнє тепло ще не настало, вам може знадобитися в'язана демісезонна шапка, яка подарує вам комфорт і затишок навіть у прохолодну весняну погоду. Зв'язати таку шапочку можна двома способами. Все залежить від того, чи хочете ви облягаючий шапку або вільний бере.
Інструкція
1
Для в'язання облегающей весняної шапочки 55-56 розміру візьміть 250 метрів пряжі і гачок відповідного діаметру. З початку і до кінця в'яжіть шапочку стовпчиками без накиду, пров'язуючи петлі за задню стінку.
2
Наберіть гачком чотири повітряних петлі і пров'яжіть в останню петлю від гачка сім стовпчиків без накиду. Продовжуйте в'язати полотно по колу спочатку в одну сторону, а потім в іншу, додаючи в кожному ряду по сім стовпчиків без накиду. Пров'яжіть таким способом десять рядів, щоб в останньому колі у вас виявилося 70 стовпчиків без накиду.
3
З цього моменту в'яжіть з збільшеннями, додаючи прибавки через ряд і пров'язуючи по десять збільшень в особовому ряду. Чергуйте звичайні ряди і ряди з збільшеннями до того моменту, коли ширина шапочки не почне відповідати половині обхвату голови. Вимірюйте ширину шапочки сантиметром, щоб відстежити цей момент.
4
Наступні ряди в'яжіть поспіль без додавання петель. Продовжуйте в'язати рівне круглий полотно, поки не наростите потрібну висоту шапки. Коли висота буде достатньою, обв'яжіть край шапки стовпчиками без накиду за задню стінку і зробіть пару кіл по спіралі.
5
Ви можете пов'язати не тільки облягаючий шапочку, а й бере - його також потрібно почати в'язати з маківки, набравши п'ять повітряних петель. Замкніть петлі в кільце і зробіть ще три повітряних петлі для підйому. Обв'яжіть кільце з повітряних петель одинадцятьма стовпчиками з одним накидом, а потім знову зробіть три петлі підйому.
6
Додавайте в кожному наступному круговому ряду по дванадцять стовпчиків з одним накидом. Коли плоский круг, пов'язаний по спіралі, досягне діаметру 23 см, пров'яжіть ще 6 см полотна без надбавок, а потім починайте збавляти петлі, звужуючи полотно. Приміряйте бере і якщо розмір вам підходить, внутрішній край обв'яжіть стовпчиками без накиду за задню стінку.
Зв'язати довгу шапку може навіть починаюча рукодільниця. Моделі, відомі в народі як «носок» або «панчіх», можуть бути виконані найпростішим візерунком на спицях або гачком. Ви можете підібрати вовняні або бавовняні нитки для теплого або легкого головного убору. При бажанні модель можна буде з легкістю переробити з подовженою на більш коротку, залежно від вимог моди і ваших уподобань.
Вам знадобиться
  • - 5 панчішних спиць і пряжа;
  • - бавовняні нитки і гачок;
  • - кравецький метр.
Інструкція
1
Наберіть на чотири панчішні спиці необхідну кількість петель. Їх розрахунок зробіть самостійно, уточнивши кравецьким метром лінію обхвату голови і розрахувавши щільність в'язання. Розділіть отримане кількість петель на чотири і рівномірно розподіліть їх на спицях. Почніть в'язати круговими рядами лицьову гладь, як у носка без гумки.
2
Зв'яжіть полотно необхідної довжини (наприклад, 30 см). Головний убір можна зробити без убавленія для заокруглення верхівки. Просто протягніть крізь всі петлі нитку тієї ж структури і кольору, що й робоча пряжа. Для кращої фіксації в'язання її можна скласти вдвічі.
3
Зніміть все спиці з роботи і міцно затягніть верх довгою шапки. Зауважте міцний вузлик і пропустіть залишився «хвостик» на виворіт роботи. Для цього зручно скористатися гачком.
4
Спробуйте зв'язати довгий головний убір гачком, починаючи з верхівки і продовжуючи далі по колу. Для початку вам необхідно зробити ланцюжок з шести повітряних петель і з'єднати її в кільце одним напівстопчиком.
5
обв'язують вийшов гурток стовпчиками без накиду. Щоб сформувати полотно у вигляді кола, робіть рівномірні надбавки петель. Починаючи з першого ряду, ви повинні справити по шість додатків в кожному ряду - з кожного нижнього стовпчика вив'язувати два. У підсумку вийде окружність діаметром близько 10 см.
6
Скоротіть кількість збільшень вдвічі - в'язання повинно опуститися вниз, прийнявши форму головного убору. Через кілька рядів поступових скорочень кругових рядів приміряйте незакінчену виріб для корекції розміру. Далі в'яжіть шапку по периметру (але вже без додатків!), Поки не зробите полотно потрібної довжини. Вам залишилося тільки акуратно прибрати відрізану робочу нитку на виворітну сторону в'язаного головного убору.
Корисна порада
Якщо при в'язанні шапки гачком простими стовпчиками без накидов ви хочете зробити головний убір більш щільним, то вводите гачок за обидві нитки верхівки петлі. При вив'язуванні тільки верхній ниточки ви отримаєте виріб легке і рельєфне. В'язання довгою шапку на спицях можна закінчити інакше, зробивши плавне закруглення верхівки. Для цього в кінці роботи зробіть убавленія петель: пров'яжіть кругової ряд, скоротивши петлі вдвічі; наступний ряд виконуйте без убавленій; в третьому (останньому) круговому ряду повторіть скорочення. Тепер можете стягнути ниткою верх готового виробу.