Як зробити когтеточку для кішки.

  •  Якщо ви помітили, що ваша кішка взялася за крісло або новенький ковролін і безсовісно точить об них кігті, пам'ятайте, що це не примха, а необхідність. Кішкам потрібно сточувати край кігтів, інакше вони починають їм заважати. Звичайно, можна і підстригати їх, але це не зовсім гуманно. Переключити увагу пушистика можна з крісла на спеціальну когтеточку, яку можна купити або зробити власними руками.
  •  Візьміть звичайний брусок або рівне невелике колоду. Це буде підставою для когтеточки. Якщо у вас немає дерев'яних непотрібних брусків, можете пошукати в лісі товсту гілку. Підійде навіть держак від лопати.
  •  Тепер пошукайте шматок килима, який можна купити метражем в будь-якому магазині будівельних та оздоблювальних матеріалів. Можете використовувати матеріал зі старого пальто або з дублянки. Штучні шуби не підійдуть, основа у них занадто м'яка, тому кішка за кілька днів її роздере повністю, а вам доведеться постійно прибирати клаптики штучної шерсті з підлоги.
  •  Оберніть брусок матеріалом і прибийте маленькими гвоздиками. Ви можете і приклеїти килим до дерева. Кріпити матеріал потрібно пухнастою стороною до основи, інакше котофей моментально видерет весь ворс, а кігті так і не нагострить. Когтеточка готова, залишилося тільки її зафіксувати в зручному місці.
  •  Є ще один варіант котячого розваги. Візьміть щільний матеріал і прибийте його до стіни, можна в тому місці, де кіт постійно дере шпалери. Навіть якщо пазуристий домосід раз спробує побилися когтеточку, до інших більш цінним речам він втратить всякий інтерес. Але не всі коти воліють когтеточку, деякі так і залишаються любителями м'яких меблів і килимів, а особливо догадливі деруть шпалери.
У більшості кішок є природна звичка - заточувати свої кігтики про предмети домашніх меблів. Стурбовані власники кішок шукають способи відучити кішку від такої шкідливої звички.
Якщо кішці необхідно точити кігті, то в неї має бути для цього певне місце. Ось саме таким місцем для кішки стане хороша когтеточка. Її можна придбати в магазині або зробити самостійно.

Як зробити вибір

Будиночок - найпривабливіший і естетичний, але з досить високою ціною. Це цілий парк забав для вашого улюбленця, де йому надана можливість заточувати кігтики, спати в затишному будиночку, споглядати за всім, що відбувається з висотної майданчики. Такий будиночок поєднує в собі всі задоволення для мугикаючи. Тут величезна кількість варіантів пристроїв і додаткових функцій.Когтеточка-стовпчик складається з майданчика, в центрі якої укріплений конус або циліндр, обтягнутий джутом. Їх роблять різної висоти, з прикріпленими до них іграшками або без них. Плоска - в основі такої когтеточки дерев'яна дощечка, на яку прикріплюють матеріал, найбільш зручний для заточування котячих кігтів. Плоскі когтеточки бувають вертикальними або горізонтальнимі.Налічіе в домі когтеточки може не захистити вашу меблі від гострих пазурів кішки. Поспостерігайте за своїм вихованцем, що саме його приваблює. Якщо в продажу є даний матеріал, то можна зробити когтеточку з цієї тканини.

Корисні рекомендації

Не всякому коту підходять горизонтальні когтеточки. На них кішці не виходить розтягнути всі м'язи. Адже для тваринного найбільше задоволення - потягнутися після сну. Оптимальним варіантом будуть універсальні або вертикальні конструкції. Оптимальна висота нормальної когтеточки від 80 сантиметрів, але чим вона буде вище, тим з більшим задоволенням ваш домашній улюбленець звертатиме на неї увагу. Істинний любитель кішок може побудувати в свій квартирі когтеточку до самої стелі, але вона не повинна упиратися в стелю. Така конструкція може мати площадку, з якої ваша кішка буде оглядати всю територію. Когтеточки зі спеціальними просоченнями підходять не всім кішкам, деякі просто їх обожнюють, а іншим їх і зовсім не потрібно. Коштувати звернути на це увагу при виборе.Размещать когтеточку в квартирі необхідно подалі від м'яких меблів, щоб кішка в азарті не перетнула на дивани і крісла. Якщо тварина не звертає увагу на появу даного аксесуара в будинку, то можна допомогти кішці привернути увагу за допомогою котячої м'яти. Необхідно розмістити платтяна мішечок з м'ятою над когтеточку.