Як розібратися в аналізах.

Результати аналізів можуть дуже багато розповісти про стан організму людини і допомогти розпізнати можливе захворювання. Однак на руки пацієнт отримує «таємничі записи». Безумовно, займатися самолікуванням не варто, але розбиратися в аналізах необхідно хоча б для того, щоб відчувати себе впевнено в спілкуванні з лікарями. У цьому допоможуть кілька базових рекомендацій.
Інструкція
1
У більшості випадків бланк аналізів містить поле з даними про нормах показників. Якщо результат відхиляється в більшу чи меншу сторону, це говорить про ті чи інші збоях в організмі. Але не поспішайте лякатися.
2
Для початку з'ясуйте, за що відповідає показник щодо якої зафіксовано відхилення, про що говорить його коливання. Крім того, невеликі зміни часто мають тимчасовий характер. Або рівень норми в бланках лабораторії, яка проводить для вас діагностичне дослідження, може злегка відрізнятися від стандартної.
3
Якщо ви отримали «погані» результати аналізів, тобто в них зафіксовані серйозні перевищення норми по одному або декільком значенням, то варто провести альтернативну діагностику в іншій лабораторії, щоб виключити випадковість або можливу помилку лаборанта.
4
В детальної інтерпретації результатів клінічних досліджень допоможе тематична література. Ось лише кілька прикладів: «Про що говорять ваші аналізи: медичні норми лабораторних та функціональних показників» (Т.Ф. Цинко, В.Є. Романовський), «Вчимося розуміти свої аналізи» (Олена Погосян), «Як зрозуміти результати аналізів. Діагностика та профілактика захворювань »(І.В. Мілюкова),« Про що говорять аналізи? »(Е.Н. Панкова, І.В. Панова, Н.Н. Ячменникова, А.В. Голубчик).