Як малювати вітражними фарбами.

Зробити справжній вітраж по силам далеко не кожному, а прикрасити скляну поверхню вітражними фарбами може будь, було б бажання. Кольорові шибки пожвавлять ваш дачний будиночок, а барвистий малюнок, нанесений на рамку, вазу або фужер, додасть виробу чарівну індивідуальність.
Вам знадобиться
  • - Вітражні фарби на водній основі;
  • - Пензлики;
  • - Контур;
  • - Ватні палички;
  • - Зубочистки ;
  • - Картинка;
  • - Засіб для миття посуду;
  • - Ганчірочка.
Інструкція
1
Розташуйте горизонтально скляне виріб, на яке плануєте нанести малюнок. Якщо це віконне скло, то його необхідно вийняти з рами, або разом з рамою покласти на стіл. Для дрібних предметів, вази або фужера, підстеліть на столі старе махровий рушник, щоб випадково не розбити скло.
2
Знежирте скляну поверхню. Для цього промийте скло будь-яким засобом для миття посуду або протріть спиртовмісної рідиною. Дайте поверхні повністю висохнути.
3
Підготуйте обраний малюнок. Його можна знайти в журналі або в інтернеті. Малюнок повинен відповідати певним вимогам. Кожен елемент картинки ви повинні зуміти перенести на скло так, щоб вийшов замкнутий контур, і фарби не змішувалися.
4
Підкладіть малюнок під скляну поверхню, якщо це можливо. Або помістіть картинку так, щоб її добре бачити.
5
Розташуйте тюбик з контуром вертикально до поверхні. Кінчик тюбика не повинен стосуватися скла. Плавно видавлюйте контур з тюбика. Обведіть малюнок, не забувайте замикати фрагменти одного кольору. Якщо контур трохи вийшов за межі малюнка, то подправьте його ватною паличкою.
6
Промийте насадку на тюбик, поки фарба не застигла, це можна зробити звичайною водою. Тюбик з контуром щільно закрийте.
7
Дайте контуру добре просохнути протягом 2 - 3 годин.
8
Приготуйте кольорові вітражні фарби на водній основі. Вони можуть бути в тюбиках, як і контур, або в баночках. Заповніть фарбою поверхню всередині кожного фрагмента, обведеного контуром. Звіряйтеся з картинкою. Фарба наноситься товстим шаром. Розганяйте її рівномірно пензликом. Робіть це акуратно, щоб фарба не вийшла за межі контуру.
9
Просушите вітражний малюнок у горизонтальному положенні, поки фарби повністю не висохнуть.
Зверніть увагу
Якщо при висиханні фарби утворився повітряний пухирець, то проткніть його дерев'яною зубочисткою.
Корисна порада
При роботі з акриловими фарбами не залишайте надовго відкриті баночки і тюбики. Фарба швидко висихає і псується.