Як намалювати старого.

Особа літньої людини являє найцікавіший матеріал для художника. Сьогодні ми спробуємо написати такий портрет олійними фарбами. Вони покажуть все витонченість вигнутих ліній.
Вам знадобиться
  • Лист ДВП, акрилова фарба, олійні фарби, скипидар, палітра, пензлі.
Інструкція
1
Зробіть попередній начерк. Візьміть плоску кисть №1 і намітьте синьо-зеленої акриловою фарбою контур голови. Почніть розташовувати основні риси обличчя, показуючи лінії очей, носа і рота і співвідносячи їх з лінією вуха. Проведіть три довгі вертикальні лінії.
2
Почніть розподіляти світлотінь. Приготуйте рідку розмивання тієї ж синьо-зеленої фарби і намітьте тіні в складках навколо очей, носа і всередині вушної раковини. Пам'ятайте, що коли фарба вбереться і висохне, вона набуде більш спокійний світлий тон.
3
Нанесіть тілесні тони. Для основи тілесного тону змішайте жовтий кадмій і кармін, а потім в різних пропорціях додавайте білила - так ви отримаєте безліч відтінків. Нанесіть насичений тон на ніс і лоб, а потім більш холодним, блідим тоном позначте надбрівну дугу, вилицю і складку над верхньою губою.
4
Попрацюйте над фоном. Сумішшю фталеіновой синьої фарби і невеликої кількості червоного кадмію окрасьте фон, одночасно уточнюючи силует чоловіка. На темному тлі голова буде виглядати особливо виразно; крім того, він дозволить точніше розподілити тону на наступних етапах роботи.
5
Додайте світлі тони. Змішайте жовтий кадмій, кармін, фталеіновую синю фарбу і білила. Отриманим темним тілесним тоном позначте затінені ділянки на бічній стороні обличчя і шиї. Покажіть світлої лінією відблиски світла на голові. Нанесіть пляма блідого тону на ліве плече моделі.
6
Напишіть очі. Очі слід виписувати ретельно і разом з тим не перевантажувати подробицями. Це досить складне завдання. Почніть з брови - напишіть її сумішшю карміну і невеликої кількості фталеіновой синьої фарби, лимонно-жовтої фарби і білила. Поверніться до суміші, якою ви писали фон в кроці 4, і зафарбуйте верхню повіку і зіницю. Змішавши фталеіновую синю фарбу, червоний кадмій і трохи лимонно-жовтої фарби, напишіть волосся.
7
Уточніть рот. Нанесіть темні тони навколо рота, додавши трохи білил до суміші, використаної при відтворенні волосся в попередньому кроці. Зобразіть відбитий від нижньої губи світло блідим тілесним тоном. Не піддаючись спокусі "намалювати" рот - просто нанесіть потрібні тони, і ви побачите, як почнуть проявлятися обриси губ.
8
Напишіть сорочку. Блідим тоном напишіть світлі смужки на сорочці, після чого сумішшю вірідовой фарби і карміну додайте темні смуги. Найбільш темні смужки зобразите майже чистою вірідовой фарбою.
9
Позначте світлові відблиски. Отримавши блідий тілесний тон, нанесіть в техніці імпасто густі мазки, що зображують відблиски, на тих площинах верхньої частини голови, які відбивають падаюче на них світло.
10
Попрацюйте над очима. Візьміть кисть №0 і червоно-коричневою сумішшю додайте маленьку, але вкрай важливу тінь в куточку ока.
Зверніть увагу
У цього портрета є міцність і вага - вони "внесені" в зображення поєднанням в ньому розрізняються по тону і кольору площин.